📢Dárek ke každé objednávce ❤️

Jak na to, aby nehty držely

Sdílejte tento příspěvek!

Aby nehty držely, musíte dodržovat několik podmínek…

Pokud chcete mít nejen krásné nehty, ale chceme také, aby i něco vydržely a neopadaly hned druhý den, je potřeba splnit několik podmínek. Tak ta úplně základní samozřejmě je dodržovat pravidlo, že umělé (gelové, akrylové) nehty nejsou pracovní nástroj. Neotvíráme s nimi plechovky, neťukáme s nimi zběsile do klávesnice a další podobné vylomeninky.

Doporučuji mít také kvalitní materiál, protože i když zrovna vám drží něco, co jste zakoupili někde na tržnici, ještě neznamená, že to bude držet i vaší kamarádce, až za vámi přijde na kafčo a doplnění.

Měli bychom mít také zvolený vhodný materiál. Co se tím myslí? Každé přírodní nehty jsou unikátní. Stejně, jako někdo má vlasy nebo pleť sušší, lámavější, mastnější, tak i nehty máme s různými vlastnostmi. Největší neplechu může udělat pevnost nehtu. Pokud má někdo hodně měkké nebo naopak hodně tvrdé nehty, je to problém a je třeba zvolit vhodný podklad a stavební materiál. Naše Simple Base je vhodná pro středně tvrdé nehty, kterých je většina a pro přilnavost si případně můžeme pomoci nějakou tekutinkou – např. Prepem (dehydrátor) a nebo přilnavačem (Primer Acid nebo Superbond One air).

Nail Prep
Nail Prep
Primer Acid
Primer Acid
Superbond Air
Superbond Air

Pokud nepomáhají ani tekutiny, pak musíme podle tvrdosti přírodního nehtu změnit podklad a stavební materiál – někomu stačí změnit jen podklad, u někoho musíte změnit i  stavební materiál. Pro měkčí až hodně pružné nehty se doporučují Rubber base, které obsahují kaučukovou pružnou složku.

Simple base
Simple base     
Fiber base
Fiber base
Rubber base
Rubber base

Rubber Base od Lesia-nails jsou vhodné jako podklad i jako stavební materiál. Pro středně až hodně pevné nehty doporučuji jako podklad použít tvrdší Fiber Base  a jako stavební materiál např. Classic Camu gely nebo rovnou Akrygely.

 

Vlastnosti přírodního nehtu jsou samozřejmě geneticky dané, ale v průběhu času se můžou maličko měnit a způsobovat tak špatné přilnutí materiálu – buď spoustu odchlipů anebo rovnou brzké odpadávání. Takové změny může spouštět např. hormonální nerovnováha (těhotenství, přechod apod), některé nemoci nebo naopak léky nebo i špatná životospráva. Pak je třeba opět nalézt vhodnou kombinaci materiálů.

Ale co je úplně nejdůležitější, to je správná příprava, protože bez ní vám nebude držet vůbec nic. Jestli jste fanda hloubkové  manikúry anebo máte z brusky a nůžtiček respekt a kůžičku si z nějakého důvodu neupravujete, to nehraje roli. Odstranění přebytečné kůžičky (perionyx) je věcí spíše estetickou a praktickou v tom smyslu, že vám odstranění kůžičky získá více prostoru na nehtové ploténce pro materiál a barvu a modeláž vám pak déle vydrží jako čerstvá = menší odrosty od kůžičky. Co dělá při přípravě největší problém, to je špatné odstranění nadnehtové blanky (tzv. pravá kutikula), která už má na přilnavost nemalý vliv, protože je vlhká a mastná. Co se týká vlhkosti a mastnosti, tak nezapomínejte, že před nehtovou modeláží se všeobecně doporučuje ruce nemastit krémem a zbytečně nemáčet ve vodě – např velkým úklidem bez rukavic apod.  U někoho může vadit i používání změkčovače na kůžičky, pokud ho pak neumíme z nehtu pořádně vyčistit, protože obsahuje olejové příměsy na změkčení, případně i některé Cleansery obsahují tyto olejovité prvky také a tak u problémových nehtů přilnavosti také moc nepomáhají. Je tedy pak nutné číst popisky na eshopech, aby bylo zřejmé, co kupujete. Náš Cleanser Lesia nails nic takového neobsahuje, je čistý, takže je ideální jak na perfektní čištění od prachu po přípravě či klasicky na výpotek, ale i jako pomocný liquid při modeláži s Akrygely, kdy nemusíte dávat další peníze za další materiál.

CLEANER - čistič výpotku
CLEANSER – čistič výpotku

Vraťme se ale k vlastní přípravě nehtové ploténky. Ideální postup je tedy tento: nadzvednutí přebytečné kůžičky pomocí pomerančového dřívka, manikurní tyčinky anebo pusheru. Za mě je nejvíce efektivní pomerančové dřívko, jak si se studentkami ukazujeme na školeních. Následně provedeme pečlivou manikúru a přebytečnou kůžičku odstraníme. Pilníkem o hrubosti 180 anebo 240, nehet tzv. zmatníme. Toto se provádí ideálně vždy ve směru od zadního valu k volnému okraji, abychom tímto pohybem nejenom nehet tzv. zmatnili, ale i postavili keratinové šupinky, což dopomůže větší přilnavosti materiálu. Při zmatnění průběžně očišťujeme nehet od prachu štětečkem, abychom se přesvědčili, že jsme odstranili nadnehtovou blanku, příp. zbytky starého materiálu či odchlipy. Na pilník není na přírodním nehtu třeba silně tlačit, aby nedošlo k probroušení, což za prvé může zvýšit citlivost nehtového lůžka a navíc zhoršuje přilnavost. Pokud si totiž probrousíme nejsušší dorsální vrstvu nehtu, ty spodní (intermediální a ventrální) pro svoji vlhkost nejsou pro modeláž úplně ideální.  Když máme nehet správně a rovnoměrně zmatněný, je ideální ho detailně vyčistit od prachu nejenom kartáčkem, ale pro lepší efekt vždy namočím netřepivý ubrousek (s buničinou, která hodně pouští žmolky asi nebudete mít takový efekt) do čistého Cleanseru bez příměsí, „obalím“ jím pomerančové dřívko a tímto namočeným netřepivým ubrouskem projedu boční i zadní valy a očistím takto detailně od prachu. Příprava je hotová a můžete začít 🙂

 

 

 

Autorka článku: Zuzana Vavreková

Sdílejte tento příspěvek!

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *