Jak napsat článek

  1. Článek musí být minimálně 800 slov dlouhý. Tato délka je velice důležitá z hlediska pravidel SEO, cokoliv nad 800 znaků je úžasná práce.
  2. Ideální název článku je věcný, perfektně vystihující obsah článku a v úplně nejideálnějším případě obsahuje číslo. Např. :”10 nejpoužívanějších barev tohoto jara”
  3. Opakování klíčového slova v článku. V případě názvu uvedeném výše bude tedy klíčové slovo : “10 nejpoužívanějších barev”. Toto klíčové slovo je opět důležité z hlediska optimalizace SEO
  4. Snažte se zvolit téma článku, které je zajímavé a obsahově obohatí čtenáře buď o znalosti, pobaví ho nebo ho naučí tvořit například nové zdobení (návod)
  5. Do článku vkládejte fotky.
  6. V článku odkazujte na interní zdroje (produkty, články, ambasadorky..apod) a externí zdroje (magazíny z kterých čerpáte, sociální sítě lidí o kterých píšete, odkazy na původ použitých fotografií….apod.) Použijte minimálně 5 interních odkazů a 1 externí odkaz (i kdyby měl bát na Wikipedii u odborného termínu). Jak vkládat a nastavovat odkazy se dozvíte v tomto manuálu.
  7. Dodržujte rozumnou délku odstavců.
  8. Před odesláním si článek prohlédněte v náhledu – viz. návod.

Popis funkcí a jejich používání

Jak začít psát článek

Článek začnete psát kliknutím na odkaz přidat článek ve Vašem uživatelském rozhraní. Po kliknutí na tento odkaz se Vám v novém okně otevře rozhraní pro vkládání článku – viz. Rozložení pracovní plochy

Rozložení pracovní plochy

Vlevo najdete Vaše menu v rozhraní kde najdete nástroje, které máte momentálně k dispozici. Pokud v budoucnu přibudou nové funkce pro spolupráci s lesia-nails.com najdete je právě zde.

Uprostřed se nachází vlastní editor do kterého píšete Váš článek, název článku a vkládáte obrázky a odkazy do článku

Vpravo pak nastavení samotného článku.

Veškeré prvky si podrobně popíšeme v tomto návodu.

Zadání názvu článku

Zde je místo kam zadáte celý název Vašeho článku.

Název by měl mít alespoň 3 slova a v ideálním případě obsahovat číslo.

Po zadání názvu začnete psát Váš článek.

Psaní textu

Zde pište Váš článek, pište rozumně dlouhé odstavce, ani krátké ani dlouhé. Na fotce máte 3 odstavce a to první dva v minimální délce a poslední v maximální délce. Dlouhé odstavce odrazují návštěvníky od čtení článků.

Do článku můžete vkládat fotky a odkazy.

Vložení obrázku do textu a formátování obrázku

Obrázek začněte vkládat kliknutím na tlačítko mediální soubory

Nahrání nového obrázku

Zde máte dvě možnosti. Tou první je nahrání vlastního obrázku, prosím dodržujte návod zmíněný na začátku tohoto článku.

Klikněte na tlačítko Vybrat soubory nebo optimalizovaný obrázek/obrázky přetáhněte

nebo vybrání obrázku z knihovny médií

V druhém případě můžete vložit obrázek přímo z knihovny médií, tedy vybrat některý z nahraných obrázků. Pokud vkládáte práci jiné ambasadorky nezapomeňte ji pod obrázkem zmínit a přidat odkaz na její profil zde v ambasadorkách.

Stejně učiňte pakliže vkládáte foto cizí práce – vždy odkazujte na zdroj.

Úprava obrázku v textu a obtékání

Zde si můžete nastavit obtékání obrázku. Na fotce je vše srozumitelně popsáno.

Vložení odkazu do obrázku

Důležitou částí psaní článků je vkládání odkazů kdy u obrázku kliknete na samotný obrázek, následně na ikonu odkazu na panelu nástrojů a poté na nastavení odkazu.

Pokud vkládáte odkaz do textu, označte slovo nebo sousloví kam chcete přidat odkaz a dále postupujte stejně jako u obrázku.

Nastavení odkazu

Zde můžete vidět detailní nastavení odkazu.

Jako první zadáte buď URL adresu kam odkazujete nebo vyhledáte přímo na webu, například produkt nebo jinou ambasadorku, jiný článek atd.

Níže Vám vyjedou výsledky Vašeho vyhledávání a kliknutím na příslušný výsledek se odkaz propíše do horní části.

Následně klikněte na otevřít odkaz na nové záložce.

Jakmile máte vše hotovo tak kliknete na aktualizovat a tím Váš odkaz uložíte do textu.

V každém článku se snažte mít co nejvíce odkazů a to jak na různé zdroje/profily na sociálních sítích tak na především na naše produkty.

U vkládání odkazu do textu postupujte stějně, rozdíl bude v názvu odkazu kam buď napište vlastní název nebo tam budou slova která jste pro odkaz označil/a.

Vybrat patřičnou rubriku

Zde si vyberte odpovídající rubriku do které článek patří. V případě, že chcete novou rubriku kontaktujte prosím přes kontaktní formulář v uživatelském rozhraní (menu vlevo) odpovědnou osobu, které Váš návrh zváží a v případě schválení rubriku vytvoří.

Vždy vybírejte pouze jednu rubriku!

Přidat štítek

Štítky jsou v našem systému to samé jako # hashtag na Instagramu. Pomáhají SEO, orientaci a vyhledávání.

Při výběru/přidání štítku buďte konkrétní a štítky mají vždy jedno slovo.

Vyberte minimálně 3 štítky (nebo přidejte) maximálně 5 štítků na článek.

 

Přidat náhledový obrázek

Zde nahrajte náhledový obrázek k článku. Bez toho kroku nebude článek schválen a publikován. Vybírejte fotku v dostatečné velikosti a kvalitě. 1200px x 800px je ideální velikost. Pokud zvolíte malou rozměrově malou fotku článek nebude se správně zobrazovat.

Náhled a odeslání ke schválení

Posledním bodem je samotné odeslání článku.

Zde si buď můžete kliknutím na uložit koncept článek uložit a pokračovat na něm později – najdete jej ve výpisu článků – přehled příspěvků v levém uživatelském menu.

Před samotným odesláním si článek prohlédněte a přečtěte kliknutím na náhled, kdy se Vám otevře náhled toho jak článek bude vypadat po zveřejnění příslušným pracovníkem.

Pokud máte vše zkontrolované a vše je v pořádku můžete článek odeslat ke schválení a článek bude v nejbližší možné době publikován na našem webu.