7 kroků k dokonalosti vaší domácí manikúry

Sdílejte tento příspěvek!

Chcete si udělat kousek manikúry doma?

Nevíte jak na to?  Zde máte pár základních tipů, jak na to.

Našim divákům chybí kadeřníci, dermatologové a nehtoví technici stejně jako nám. V tomto díle našeho zbrusu nového článku zveme profesionály v oblasti krásy přímo do domovů Lesia-Nais.com čtenářek, aby jim poradili, jak zdokonalit své domácí kosmetické rutiny.

Naučit se, jak si dát manikúru doma, je dovednost, která vám bude dobře sloužit v různých situacích, včetně toho, když potřebujete pár minut péče pro sebe (a opravdu, kdo ne?) nebo když nechcete utrácet peníze za profesionální nehty (a opravdu, kdo to dělá?).

Každý, kdo se někdy pokoušel lakovat si vlastní nehty, ví, že to není ani zdaleka tak jednoduché, jak to odborníci dělají. Mít po ruce správné nástroje a leštidla nestačí k tomu, aby to zaručilo manikúru, která je na stejné úrovni jako práce v salonu. To však neznamená, že to nebudete schopni zvládnout. V tomto článku vás provedeme všemi procesy, nástroji a návrhy doporučenými odborníky, které jsou nezbytné k tomu, abyste si doma udělali dokonalou manikúru.

 

Co budete potřebovat:

Budete potřebovat několik specifických nástrojů a zásob po ruce, abyste svým nehtům a  kůžičkám poskytli pozornost a péči, kterou potřebují. Podle licencovaných manikérek Lisy Logan a Betiny Goldstein mezi ně patří pilník na nehty (pro tvarování nehtů), pěnový pilník (pro vyhlazení nehtového lůžka), olej na kutikuly (pro změkčení kůžičky, abyste je mohli zatlačit zpět), stejně jako štětec na oprášení nehtů (k odstranění prachu před malováním), stejně jako přípravné tekutiny (Prep a Primer Acid) a základní nátěr (Podkladové Rubber a Fiber Báze)  ,  bez ohledu na zvolenou barvu laku a vrchní nátěr.  Naše podkladové gely se vyrábí v EU, čímž můžeme zajistit zdravotní nezávadnost. Některé naše podkladové gely jsou hypoalergenní a vhodné tak pro citlivé klientky.

A pokud potřebujete odstranit jakýkoli starý lak předtím, než začnete, Goldstein navrhuje použít odstraňovač laku na bázi oleje, aby nedošlo k vysychání nehtů a kůžičky, nebo pilník – pozor ať si nehty nepropilujete! Aceton je drsná chemická látka, která může způsobit, že se nehty stanou křehkými, takže to není dobrá volba.

Co byste měli v tomto okamžiku dělat?

  1. Tvar

Použijte pilník na nehty ke zkrácení a vytvarování nehtů. Na přírodní nehty použijte pilník u hrubosti 180/240

Pokud máte dlouhé nehty, je obzvláště důležité začít domácí manikúru sadou kleštičkami na nehty, nebo kvalitním pilníkem. Pokud máte měkké a třepící se nehty, je třeba pracovat opatrně. Jako zakladatelka společnosti Olive & June, která nedávno představila pohodlnou domácí manikúru, Sarah Gibson Tuttle se řídí následujícím pravidlem: “Je to všechno o pravidle 90/10. Devadesát procent vašeho tvaru pochází z kleštičky na nehty a deset procent z pilin.”

Pokud jde o podání, budete chtít začít tím, že použijete svůj nástroj, abyste si nehty vytvarovali do tvaru, který si přejete, ať už je to oválný, čtvercový, zaoblený čtverec nebo jakýkoli jiný tvar. Těžko říct? Ačkoli tvar vašich nehtů je otázkou osobních preferencí, následující metoda je ta, kterou používají odborníci na nehty.

“Pokud jde o tvar, podřizuji se svým zákazníkům. Nicméně, když mě někdo požádá o radu, vezmu v úvahu tvar jeho přirozeného okraje nehtu [nebo špičky], jak vysvětluje Logan. Pokud je okraj nehtu ve tvaru úsměvu, doporučuji jít s kulatým nehtem. Pokud je ve formě čáry, je navržena čtvercová forma.

Pokud jde o skutečný proces podání, Logan doporučuje, abyste podali “od boční stěny ke středu na obou nehtech”. “Pilování houpačky” se týká pohybu pilníku na nehty pohybem dopředu a dozadu přes špičku nehtu. “Podání houpačky” je také známé jako “tam a zpět “. Hladšího povrchu, který je bez nehtů, lze dosáhnout přejetím stejným způsobem na obou stranách středu.

 

  1. Buff

Podle Logana, poté, co jste zapilovali nehty, je dalším krokem jejich vyleštění, aby se “vytvořil hladký povrch”, na který byste malovali. Tento krok přichází poté, co jste opilovali nehty. Chcete-li vylepšit nehty, budete muset pohybovat Bufferem na nehty jedním směrem přes každý nehet po dobu několika sekund, dokud nebudete cítit (a vidět), že nehet je hladký. Na nehty nesahejte, ať si je zbytečně nezamastíte.

Možná se divíte,  zda  je tento krok skutečně vyžadován, nebo zda jej můžete v případě nouze přeskočit. Nicméně, přeskočení kroku leštění před lakováním nehtů vytvoří lak, který se výrazně liší od toho, který byl aplikován po kroku. “Pokud nezačnete s hladkými nehty před leštěním, projeví se to na lakovaném povrchu,” vysvětluje Logan. “Tomu se lze vyhnout tím, že začnete s hladkými nehty před leštěním.”

 

  1. Věnujte pozornost kůžičce.

Kůžičku doma je před aplikací lepší zatlačit, i když se v salonech brousí a stříhá, doma to nedoporučujeme.

Podle Logana byste měli “vtírat nějaký olej na kůžičku přímo na kůžičku pomocí prstů” a pak “měkce, ale pevně odloupnout kůžičku, abyste ukázali nehtovou destičku.” Nehet se v důsledku toho bude zdát delší. V žádném případě nepoužívejte olej před aplikací laku nebo gelu na nehty – vzniknou Vám okamžité odchlipy.

I když je řezání kůžičky běžnou součástí manikúry v salonu, dermatolog Howard Sobel z New Yorku nedoporučuje dělat to doma. Sobel doporučuje, že spíše než stříhat kůžičku, měli byste je jednoduše jemně zatlačit zpět. Pokud si nehty ostříháte nesprávně, riskujete, že je dále zlomíte, dostanete do nich trhliny a dokonce i infekci v nehtovém lůžku. V souladu s tímto názorem Logan poznamenává, že “zdravé nehty by neměly mít žádné zlomy v kůžičce” a nedoporučuje to.

Není to jen pro vaši manikúru, že potřebujete použít olej nebo sérum, aby vaše kůžička byla vlhká; Měli byste to dělat každý den. Měli byste se ujistit, že mají vždy přístup k vodě. Podle Sobela se nehty častěji vyskytují u těch, jejichž kůžičky jsou suché. Na trhu existuje celá řada produktů pro kůžičku, které mohou pomoci zpevnit vaše nehty a vyhladit kůžičku, čímž se vaše nehty snadněji manipulují a je méně pravděpodobné, že se zlomí. Podívejte se na formulace, které jsou na bázi oleje a mohou pomoci s hydratací. ” Olejíčky doporučujeme používat po skončení práce.

 

  1. Čištění

Když dokončíte nanášení oleje/ séra na nehty a jemné zatlačení kůžičky zpět, dalším krokem je odstranění oleje. Tento krok se může zdát zpět, ale je důležité to udělat. Během této fáze manikúry v salonu vás může vaše manikérka požádat, abyste zamířili k umyvadlu, kde vám poskytnou kartáček na nehty a malé množství vody, kterou si můžete vyčistit nehty. Gibson Tuttle doporučuje, abyste pokračovali v této rutině, i když jste doma, protože “mastnota na nehtové desce je nejčastější příčinou štěpení.”

Goldstein doporučuje, abyste si “umyli nehty bavlněným tamponem namočeným v isopropylalkoholu nebo pleťovém toneru”. Další možností je použití třecího alkoholu. Obě tyto věci zaručí, že váš lak na nehty přilne k vašim nehtům bez šmouh. Pokud chcete postupovat tímto způsobem, jak radí Goldstein, “ujistěte se, že otíráte pouze nehty a ne kůži.”

Pokud chcete volit profesionálnější materiál, doporučujeme Prep ( dehydrátor) a Primer Acid pro přilnutí laku.

 

  1. Natřete základní podkladovou bázi

Konečně nastal čas začít malovat. Goldstein doporučuje, abyste drželi ruku v klidu tím, že ji položíte na stůl, když pracujete. Naneste velmi malý nátěr na základní lak, abyste mohli začít. To pomůže zaručit, že barva je aplikována rovnoměrněji, a také zastaví barvu na nehty, aby zanechala skvrnu na nehtech (velmi pigmentované jsou barvy v červených odstínech a po odlakování zanechávají nehty žluté). Než přistoupíte k dalšímu kroku, Logan důrazně doporučuje, abyste dali základnímu nátěru jednu minutu, aby zcela zaschnul.

Pokud chcete volit profesionálnější materiál, doporučujeme Rubber Base – podkladovou vrstvu (budete potřebovat UV/LED lampu na nehty)

 

  1. Aplikujte dvě vrstvy barvy.

Další krok, malování na vaši polituru, bude bezpochyby nejpříjemnější, ale také nejnáročnější. Vždy naneste dva barevné nátěry, mezi jednotlivými vrstvami nechte několik minut, aby se zabránilo tvorbě promáčknutí a bublin mezi vrstvami. Goldstein doporučuje začít s aplikací barvy uprostřed nehtového lůžka a pracovat po stranách ve vrstvách, které jsou tenké a rovnoměrné. Navíc, jak doporučuje Logan, “malujte špičku nehtu, protože pomáhá utěsnit barvu.”

Všichni jsme si vědomi toho, že je mnohem jednodušší to říct, než to skutečně udělat. Gibson Tuttle poznamenává, že nejvýznamnější výzvou spojenou s domácí manikúrou je obtížnost malování rukou, která není dominantní.

Pokud chcete volit profesionálnější materiál, doporučujeme naše Barevné UV/LED barvy na nehty (budete potřebovat UV/LED lampu na nehty)

 

  1. Dokončete ji nanesením vrchního nátěru.

Dalším krokem je nanesení kvalitního laku na vrchní nátěr, který pomůže utěsnit vaši barvu, zaleskovat a zabránit jejímu odštípnutí. Tento krok je velmi důležitý. Gibson Tuttle doporučuje nanášet nový vrchní nátěr každé dva až tři dny, aby se minimalizovalo odštěpení a pomohlo se udržet vzhled nedávno provedené manikúry. Poté, co váš vrchní nátěr zaschne (opět, počkejte asi jednu minutu), Logan navrhuje, abyste “hydratovali [ruce] po celý den”, abyste udrželi kvalitu manikúry a udrželi kůžičku v dobrém zdravotním stavu.

Podle Goldsteina je “opětovné nanášení vrchního nátěru každé dva až tři dny” klíčem k zajištění toho, aby vaše manikúra vydržela ještě déle – jedná se o lakování

Pokud chcete volit profesionálnější materiál, doporučujeme naše Vrchní topy na nehty (budete potřebovat UV/LED lampu na nehty)

 

A voilà! Vaše mani-pedi provedené doma je dokončeno. Gibson Tuttle říká, že spíše než vnímat čas strávený manikúrou jako povinnost, zkuste ji přeformulovat jako příležitost k péči o sebe. “Vlastnit svou nehtovou rutinu znamená, že můžete mít vždy čerstvou mani a snadno opravit rozmazaný nehet,” říká. “Vlastnit svou nehtovou rutinu znamená, že můžete mít vždy čerstvou manikúru.” “Abychom měli opravdu ten nejlepší okamžik “já”, opravdu dáváme přednost párování malování se sledováním vašeho oblíbeného televizního pořadu nebo poslechem vašeho oblíbeného podcastu,” říká jeden z našich zaměstnanců.

 

 

Tento článek byl zveřejněn díky allure.com

Další články

Pigmenty, co ve tmě svítí Pigment svítící ve tmě - neon růžová - 3g

Pigmenty, co ve tmě svítí

Svítící pigmenty, co ve tmě svítí Zajímají Vás nehty, co ve tmě svítí? Některé klientky jsou z nich na tolik uchvácené, že jim je dělám

Stavěná francouzská manikúra

Stavěná francouzská manikúra

Stavěná francouzská manikúra: návod a tipy Stavěná francouzská manikúra je oblíbenou volbou pro ženy všech věkových kategorií. Je elegantní, nadčasová a snadno se udržuje. Stavěná

Péče o pleť – Lesia-Beauty

Přichází Lesia-Beauty – jedinečná kosmetická péče o pleť… JIŽ BRZY!!! Už několik týdnů testujeme produkty na pleť! Hledali jsme něco jedinečného, něco u čeho si

Vánoční Trendy v Nail artu 2024

Vánoční Trendy v Nail artu 2024

Vánoční Trendy v Nail artu 2024 Vánoční trendy jsou před Vánoci velmi žádané a klientky už bukují veškeré termíny. Vánoce jsou za dveřmi a je

Logomania -Barva roku 2024

Barva roku 2024

Barva roku 2024 Neomezený Společnost PPG již tradičně vyhlásila barvu pro rok 2024  – PASTELOVÁ LIMITLESS (PPG1091-3). Medově béžový odstín, teplých a zemitých tónů bude

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *