Dokonalý svět nehtařek nebo jen iluze?

Sdílejte tento příspěvek!

Dokonalý svět nehtařek?

Většina holek nebo žen si myslí, jak vytvářet nehty, je šíleně jednoduché. Opak je ale pravdou! A protože má většinou každán svoji hlavu, nakoupí si na nejlevnějších e-shopech základní sadu na nehty, a začnou si dělat nehty samy doma…..

V nehtařském světě je čím dál více samouků, neboli nehtařek, které se učí samy doma z videí a foto postupů… Jako základ je to supr, ale! Věděli jste, že špatná příprava nehtu Vám může nemale ublížit?

Pokud si chcete dělat gelové nehty doma, měli byste si zaplatit alespoň základní kurz, kde Vás naučí základy, poví Vám, co je špatně, jak nehty nedělat, čemu se vyvarovat a podobně.

Základní sady, které jsme pro Vás připravili z těch našich top produktů nakoupíte se zvýhodněnou cenou na našem e-shopu a naše Ambasadorky Vám rády poradí 🙂

Pokud si troufáte na to, živit se jako nehtařka, měli byste vzít v potaz několik důležitých informací. Nehtařina není zlatý důl.

Jako nehtařka máte spoustu povinností:

  • Dbát na hygienu – schválený provozní řád KHS
  • Znát základy anatomie nehtu
  • Složit profesní zkoušku
  • Založit živnost (1000Kč)
  • Odvádět SP a ZP
  • Nákup vhodného materiálu
  • Každoroční včasné podání DP
  • Znát různé typy kůže a nehtů – musíte počítat s tím, že každý nemá dokonalé prsty a nehty, každé nehty se nedělají jako po másle 🙂

 

Jako nehtařka se setkáte s mnoha deformacemi a problémy u svých klientek a vaším úkolem je, udělat vše pro to, aby se klientka cítila spokojená a “koukatelná” 🙂

Jedním z mnoha a mnoha poblémů je deformace lůžka, která vznikne úrazem, nebo se s ní už narodíte. I takové ženy chtějí vypadat hezky a mít krásné ruce 🙂

deformace lůžka

 

Dalším problémem může být lupenka, plíseň, bradavice ! Pozor – do bradavic se nezasahuje, a to z toho důvodu, že bradavice se dají lehce roznést. To samé u plísně – jednorázové pilníky vyhodit a vše řádně vydezinfikovat! Dnešní trh nabízí spoustu druhů Dezinfekcí, které zničí 99,9% bakterií a virů, ale je třeba dezinfekce střídat! Při lupence zase nehty nemusí držet a je třeba hledat vhodný materiál delší dobu, ale nemuí to být podmínkou.

 

Jistý problém mohou být i křivé prsty. Jak se s tím poprat a jakým směrem nehty vytvarovat, aby opticky vypadaly koukatelně? Pokud dá klientka prsty k sobě, měly by být souměrné.

 

srovnání nehtu

 

 

 

Problémem mohou být i nehty, co se stáčí velmi dolů tzv. “Orlí nehty” – jsou 2 způsoby, jak tento problém vyřešit – celý nehet sundat, pozor na hyponichyum (nehtové lůžko – spodní plocha) a vymodelovat nový a nebo srovnat vhodným materiálem (Acrygelem) a vybrousit volný okraj ze spoda nehtu – viz. obrázek

 

 

 

Onychomykóza a onychomadéza nebo onycholýza neboli oddělení nehtu – příčina může být zánět, chřipka, onemocnění způsobující puchýře, chemoterapie, fyzická zátěž nebo těžké psyychiatrické zátěže… V tomto případě by se měly odstranit všechny uvolněné části a měla by se posílit vnitřní imunita.

Opakující se mykózy

Výzkumy dokazují, že téměř polovinu všech problémů s nehty (především na nohou) tvoří plísňová onemocnění. Začínají většinou na kůži dolních končetin, zejména v meziprstí u malíčků. Pokud nejsou včas léčena, rozšíří se na nehet. ten pak změní strukturu, deformuje se a působí bolest, která znemožňuje obouvání a nošení obuvi, a dokonce ovlivňuje stání i chůzi. Obnova nehtu trvá až půldruhého roku. Mnoho pacientů bohužel ignoruje příznaky onemocnění s nadějí, že zmizí samy. Tím však dojde k mnohonásobnému zhoršení choroby a její léčení nabude na obtížnosti.

Dermatolog vám na mykózy předepíše masti, někdy může sáhnout i po vnitřních lécích. protože existuje celá škála různých druhů plísní, které toto onemocnění spouštějí, existují také rozličné způsoby jejich léčby. Alternativní medicína, které usiluje o nalezení příčiny onemocnění, pracuje pak s celkovou očistou organismu.

Další problém

mohou být malinká, okousaná lůžka…. z takových rukou vytvořit krásný obrázek bývá vždy velmi složité. Jaký tvar zvolit, jakou délku zvolit..? Když se na takové nehty podívám, je to vždy jasá volba, ale občas mají klientky svoji hlavu a na široká lůžka chtějí prostě hranaté nehty …. snažte se jim to vymluvit, pokud si myslíte, že to nebude vypadat dobře 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spoustu zajímavých věcí se můžete přiškolit na individuálním kurzu (Kralupy n.Vlt) 🙂

 

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *