Gelovky – jak to všechno vzniklo a co je teď “IN”

Sdílejte tento příspěvek!

Gelovky – jak to všechno vzniklo a co je teď IN

aneb, článek, co nám neotiskli 🙂

 

O nás

Lesia Nails od založení přináší ty nejnovější trendy do oblasti manikúry a nehtové modeláže gellakové, gelové a akrygelové.

V současné době se náš sortiment skládá z UV/LED gelů potřebných k modeláži nehtů. Jedná se především o báze, stavební gely, barevné a efektové gely, vrchní (top) gely, akrygely, tekutiny, štětce, pilníky a další pomůcky k modeláži. Snažíme se však přinášet novinky tak často, jak je to jen možné.

 

Trend umělých nehtů

Začátek éry umělých nehtů začínal u akrylového systému. V roce 1953 si pan Frederick Charles Slack (August 7, 1910 August 10, 1965) ulomil nehet a vymodeloval si pomoci akrylu nový. V té době časopis Live představil první akrylové nehty, které byly k dispozici na Saks Fifth Avenue za 16,50 $ tj. 360Kč (více než 140 $ tj. 3165Kč v dnešních penězích).

„Pan Slack se narodil ve Westby, Wisconsin, Spojené státy americké a už jako kluk se naučil hrát na bicí. Později se začal věnovat xylofonu a ve 13 letech přešel na klavír. V roce 1942 založil vlastní kapelu a podepsal smlouvu s nově založeným Capitol Records.

Akrylové materiály se používali ve stomatologii jako zubní náhrada, nebo doplnění plomby. V té době se nemodelovalo, ale prodlužovalo se lůžko. K akrylové modeláži se používá tzv. Liquid – tedy Methylmetakrylát, v té době jeho výpary způsobovaly tehdejším nehtařkám ošklivé nevolnosti. S tímto materiálem pracují stomatologové a chirurgové dodnes, jen je materiál méně škodlivý a propracovanější.

Dnešní materiály jsou už lehce na vyspělejší úrovni. Vše jde s dobou a nehtových značek je na trhu velmi mnoho a některé z nich se snaží materiály zdokonalovat. Značka Lesia Nails dbá na kvalitu materiálu, některé produkty máme i hypoalergenní, snažíme se vylepšovat a jít s dobou a držet se trendů. Náš hlavní výrobce je v EU konkrétně v Německu, Holandsku a Itálii a podléhá a splňuje přísná pravidla stanovena EU.

 

Barva roku

Viva Magenta
Viva Magenta

Pro rok 2023 vyhlásila barvou roku společnost Pantone Color Institut barvu s názvem Viva Magenta. Magentu máme též v našem sortimentu a jde s ní vykouzlit opravdu krásná manikúra, která se hodí pro každé období.

Viva Magenta je odvážná a nebojácná, pulzující barva, jejíž nevázanost podporuje radostnou a optimistickou oslavu a píše nový příběh. Je to animovaná červená, která si libuje v čisté radosti, povzbuzující k experimentování a sebevyjádření bez omezení. Viva Magenta je elektrizující a neohraničený odstín, který se projevuje jako výjimečné spojení rebelského ducha a všedního života.

 

Francouzská manikúra

Už od začátku vzniku nehtů je trendy francouzská manikúra. Francouzská manikúra vypadá skvěle na každé délce nehtů. Velice ráda se vrací, v jakékoliv barvě a tvaru, vypadá velmi elegantně a hodí se absolutně k jakémukoliv outfitu.

Stavěná francouzská manikúra
Stavěná francouzská manikúra

Dnešní francouzská manikúra se dá dělat hned několika způsoby: můžete jí namalovat tenkých štětcem, můžete udělat stavěnou francouzskou manikúru pomocí různých gelů, můžete modelovat francii do duálních forem, nebo si pomoci razítkem na nehty.

Mandle

V neposlední řadě jsou velmi oblíbené moderní mandle a s tímto trendem se francouzská manikúra ráda spojuje. Čím delší a užší mandle je, tím více je zajímavá a získává přívlastky jako “gotická” nebo “ruská” mandle podle délky, zahnutí a typu špičky. Jsou to technicky pokročilé tvary nehtové modeláže, jedná se o extrémní, elegantní, žádané a krásné tvary. Využívají se spíše pro prezentaci schopností nehtařky než na běžné nošení.

Skutečností je, že ruská mandle neexistuje. Správný název je mandle gotická, která by měla mít všechny hrany ostré, dlouhá by měla být alespoň 5 cm a shora by měla jít lehce do špičky, materiál u kutikuly se tvoří do ztracena a délka lůžka se propočítává k vzhledem celkové délce nehtu.

S novým acrygelem Snow White experimentovala Zuzka V.

Nehty ve světě materiály v EU

manikúra

Když to vezmeme od úplného začátku tvoření nehtů, každá nehtová designerka by měla umět udělat správně a velmi řádně manikúru a měla by znát anatomii nehtu.

V USA, jak si můžete všimnou v různých skupinkách na facebooku a podobně, se na manikúru moc patrně nedbá. Jako materiál je zde velmi žádaný akryl, dlouhé nehty, které neznají správný apex a ceny mají za manikúru celkem vysoké.

 

Klasická manikúra vznikla v 60. letech v SS. U klasické manikúry se kůžičky pouze stříhají v Evropě zakázáno. Dále máme mokrou manikúru, po které nelze provádět modeláž a nedoporučuje se po ní tvořit ani gellaková modeláž. Nejoblíbenější manikúra v EU je přístrojová, a to buď hloubková nebo kombinovaná. Přístrojová manikúra se začala těsnit na povrch cca roku 2015, v té době se zavedla i sterilizace manikúrních nástrojů. U hloubkové manikúry se barva nanáší tzv. pod kůži, odrosty po 3 týdnech vypadají lépe a u tohoto druhu manikúry nepoužíváme nůžtičky a snažíme se pomoci pouze několika frézkami. Ovšem hloubková manikúra nelze provádět na všechny druhy kutikuly, nehodí se provádět na vlhkou, tenkou, gumovou nebo stařeckou kutikulu, takže u typu kutikuly tohoto druhu využijeme manikúru kombinovanou nebo základní (u základní manikúry kůžička zůstává, zatlačuje se pouze pusherem).

Co se týče materiálu v EU, poslední dobou je velmi oblíbené gellaková modeláž, zvaná také někdy i jako modeláž bez pilování. K modeláži tohoto druhu se používají různé báze, kaučukové gely a gely se sklenými částicemi, které nehty zpevní.

Nail Art trendy za poslední dobu…

 Velkým hitem loňského podzimu se

POP ART
POP ART

stal tzv. Pop Art, kde se dá jakkoliv kombinovat spousta výrazných barev a komiksových obrázků. Ať už se rozhodnete pro jemný a decentní vzhled nebo odvážný a dynamický, vaše manikúra vynikne díky výrazné estetice vzoru. Konečným účelem je, aby nehet vypadal, jako by nebyl skutečný. A když se to udělá dobře, pop-artové nehty opravdu vypadají bizarně.

Na Pop artovém zdobení se vyřádila Tereza H.

Další, už dlouho velmi oblíbené jsou mléčné nehty, zvané taky jako Milk nails“. K mléčnému efektu se používají kamuflážní gely, akrygely nebo báze, které vypadají krásně, mléčně a přirozeně. Spoustu odstínů máme k dostání na našem e-shopu www.Lesia-nails.com.

Krásný mléčný efekt se dá udělat i s bílým ombré, zvaným taky jako Babyboomer. Ovšem ombré se nemusí dělat jen bílé, dá se tvořit krásný přechod i z barev, které má klientka ráda. K vytvoření tohoto efektu se využívá např. make-upová houbička, akrylový pudr, nebo speciální štětec na ombré efekt.

Krásné ombré vytvořila Zuzka V.

gelové nehty ombré

 

Velmi zajímavým Nail art může být mramorový efekt, zvaný také jako Marble, kde se prolínají různě zvolené barvy a vytváří zajímavý efekt, který je vždy velmi jedinečný. Mramorové nehty se tvoří za pomocí gelů, gellaků nebo inky.

Ukázky práce Báry H.

 

Opakem pro Marble zdobení může být zdobení akvarelové. Akvarel nebo také Aquarel, jak už název napovídá, se tvoří speciálními barvami a vodou na zmatněné nehty. Efekt vypadá něžně a nehtům dodá šmrnc.

Jednoduchý akvarel pro čtenáře  tvořila Tereza H.

Stejně jemně mohou působit i tzv. zastřené třpytky zvané i jako „Baby glitter“. Třpytky se dají ke kutikule a do ztracena se vymodeluje mléčný efekt.

 

                                                                                                                                           Mléčný Baby Glitter Terezy H.

 

Leštící pigmenty jsou hitem už nějakou dobu Chromový efekt Aurora byla naprostá novinka v r. 2017, kdy tento pigment přišel na svět a na rukách ho měla téř každá žena. Stejně tak, v tu dobu byl velkým hitem již zmíněný Babyboomer. Chromové pigmenty dnes existují v mnoha barvách a jejich kombinace je nepředstavitelná. Naše Iva vytvořila několik tipů jako ukázku, jak se s nimi dá pracovat.

gelové nehty - leštící pigmenty

Nádherný duhový efekt s chromovými pigmenty vytvořila Iva L.

 

Na závěr zdobení, které nikdy neomrzí a též je oblíbené v každém ročním období a dá se různě nakombinovat, jsou razítka, neboli Stamping. K tomuto zdobení jsou potřeba speciální laky na tiskání, silikonové razítko a stěrka. Zdobení může vypadat sexy, divoce i jemně. Záleží na Vašem stylu a podání.

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *