Jak umělkyně vytváří nejsložitější 3D

Sdílejte tento příspěvek!

Umělkyně Sophie Parkinsonová a její 3D nehtové efekty

Jako dítě si londýnská Sophie Parkinsonová, známá také jako @soph staví nehty svým sledujícím na Instagramu, nemohla nechat udělat nehty v salonu. V důsledku toho si koupila sadu na nehty od Amazonu, když byla studentkou vysoké školy v naději, že bude replikovat dlouhé návrhy nehtů, které měli její spolužáci. Nehtová technička vypráví svůj příběh vlastními slovy dále na stránce.

……..

Od dětství jsem byla vždy někdo, kdo je umělecký, a vždy jsem milovala dělat nehtové umění. Ale nikdy jsem se nedostala do salonu krásy. Když mi bylo mezi 12 a 15 lety, našla jsem obrázky sebe sama s nesprávně udělanými nehty, ale v té době jsem si myslela, že jsou úžasné.

 

Jak umělec vytváří nejsložitější 3D

 

V osmnácti letech jsem se rozhodl studovat výtvarné umění na Central Saint Martins UAL v Kings Cross v Londýně. Během studia jsem se rozhodla soustředit na sochařství. Každý je tam oblečen ve svých vlastních výtvorech, protože většina budovy funguje jako módní škola. Hrstka mých přátel měla vždy krásné nehty. Nikdy předtím jsem neviděla šperky a zrcadlový pudr aplikovaný na nehty, ale vždycky jsem chtěla dlouhé, nádherné nehty pro sebe. V důsledku toho jsem šla na Amazon a koupila polygelovou sadu. Po nějaké praxi jsem byla schopna vytvořit docela pěkně vypadající nehty.

 

Když vypukla pandemie, nudila jsem se, a tak jsem se rozhodla vytvořitt nějaké kreslené hřebíky, abych si ukrátila čas. Když se rok 2020 chýlil ke konci, ptala jsem se sama sebe: “Jak to mohu posunout na další úroveň?” Už jsem viděla lahvičky srirachy na hřebících, ale nefungovaly, a také jsem viděla akvarijní hřebíky, které měly v sobě tekutinu. Právě v tu chvíli zhasla žárovka. Když jsem je dala dohromady, přemýšlel jsem, co se stane. První trojrozměrný hřebík, který jsem kdy vytvořila, byla lahvička tekutého mýdla na nádobí s názvem Fairy. Od té doby jsem na to myslela všude.

 

Jak umělec vytváří nejsložitější 3D

 

Zajímaly mě činnosti, které vyžadovaly pohyb. Důvodem, proč je v Camden Town tolik jeřábů, je to, že se staví tolik nových budov. Když jsem se podívala ven a uviděla jeden, napadlo mě to a zůstala jsem vzhůru až do šesti do rána, abych vyrobila hřebík [který představoval pohybující se jeřáb] – jednoduše jsem rozřezala mikroskopické malé kousky drátu a spojila je k sobě křížovým stylem.

 

Když hledám nápady na věci, které bych mohla udělat, první otázka, která mi přijde na mysl, je: “Co mám kolem sebe?” Kosmetické zrcadlo je miniaturní verze běžného zrcadla. Mou inspirací pro většinu mých nehtových soch je běžný život a aktivity. Ať už je to pouliční scéna, koupelna nebo nějaký malý kus hardwaru, většinu času to nevidíme. Ve své tvorbě chci zveličit krásu, kterou lze nalézt v běžných lidských činnostech a v texturách, které jsou tak běžné, že je prakticky nikdy nevidíte.

 

Jak umělec vytváří nejsložitější 3D

 

Tento článek byl zveřejněn díky allure.com

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *