Lesia-Nails
Vše pro dokonalé nehty!

Kvalita vs. Kvantita

Sdílejte tento příspěvek!

Kvalita vs. Kvantita

Již dlouho se řeší, jak vlastně má umělý nehet vypadat? Proč se dělá “ta boule”? Proc to tak trvá? Proč se používá to a to? Proč se to piluje? Zkusím na vše odpovědět.

Většina salónů se drží kvantity = čím víc udělám, tím víc vydělám. Ale je to tak správně?

Ano, nehty můžou vypadat hezky i za hodinu, ALE to dokáže málokdo, jsou to profesionálky, které se tím živí již několik let a umí si svou práci i cenově ocenit. Většinou nehty trvají 1h 15min až 2h. Proč? Je to jednoduché. Zpilovat starý materiál do tvaru který je potřeba trvá, úprava kůžiček též není na minutku a nová stavba už vůbec ne 🙂 vše potřebuje svůj čas.

 

Problematické doplnění a korekce nehtů
Problematické doplnění a korekce nehtů

Proč to je tak drahé? 

Cena se odvíjí od nákladů. Nelze srovnávat děvče, co dělá nehty doma “na koleni” a nehtařku v salónu. V salónu máte vysoké náklady – nájem, energie, voda, sociální a zdravotní pojištění, daně, dopravu, materiál, vybavení, školení a ještě nám musí zbýt výplata. Vy též nepracujete zdarma. Navíc platíte ruční práci, která není zrovna lehká – není to jen o “patlání” gelu. Je o to precizní přípravě, lehké ruce a soustředění.

Proč vás nelze vzít hned, když si zavoláte?

Většina má plno třeba týden dopředu a vás nelze nikam nacpat. Máme též rodiny, děti a vám by se také nelíbilo být v práci déle než musíte. Už takhle kolikrát tam člověk zůstane do 18h aby vyhověl co nejvíce lidem, a co pak domácnost, zahrada, rodina? Zkuste o tom přemýšlet a podívat se na to i z druhé strany.

Proč tak vadí, když nepřijdu bez omluvy? 

Vám by se líbilo sedět v práci třeba 2h jen tak zadarmo? Asi nelíbilo. Představte si, že to udělá třeba za měsíc 10 zákaznic, vy kvůli nim jedete do salónu, a ony nikde… omluvit se včas je základ. K doktorovi se též omlouváte, i ke kadeřnici, tak proč ne nehtařce ? My vám hlavu neutrhneme, naopak to oceníme a termín nabídneme někomu jinému a vám najdeme jiný. Stát se může cokoliv a jsme též lidi.

Proč vadí, že jdu pozdě?

Mezi zákaznicemi máme určitou pauzu na toaletu, pití či svačinu, tím, že přijdete pozdě nás o pauzu připravíte. Pár minut se dá pochopit ale 10-15min už je dost. Nestíháme zdobení, proto většinou se dělá pouze celobarva. Jak to je více jak 15min, už odmítáme – nestihly bychom kvalitní práci něž přijde další klient. A dalšího klienta o čas připravovat nebudeme. Buďte ohleduplné vůči dalším zákaznicím a i nám.

Proč se dělá “ta boule” – apex?

Je to zpevnění nehtu. Zpevní se tím umělý i váš nehet aby při nárazu nepraskl. Ano, může i s tímto prasknout, ale ta šance je mnoho násobně menší než bez apexu. Většina bude oponovat, že i bez něj vám nehet nepraskl, ano nemusel při šikovném nárazu, ale z mé zkušenosti mi apex několikrát zachránil nehet

 

Proč se používá to a to? 

Například dezinfekce. Většina salónů “na kvantitu” ji nepoužívá, pak jdete do kvalitního salonu a divíte se. Proč to tak je? Je to ochrana vás, zákazníků po vás ale i nás. Dezinfekce odstraní bakterie apod. Dezinfekce frézek též zajistí, že se nebudou bakterie dál šířit.

Správný salón by měl používat různé dezinfekce. Na plochy, kůži, nástroje.. Ve většině salónů též najdete i ultrazvukové čističky. Pokud se naruší i kůže, existuje sterilizátor, který zničí i zákeřné infekce. Zároveň dnes už v kvalitním salonu se používá 1 pilník = 1 zákaznice a ne 1 pilník na všechny. (anebo se pouzivaji jednorázové, které se po použití vyhazují)

Proč se používají ty vodičky? 

Používají se k lepšímu přilnutí materiálu k vašemu nehtu. Ano, někomu drží i bez těchto tekutin někomu zas ne. Je to individuální a musí se vyzkoušet co sedí konkrétně vám. Tekutiny ke koupi naleznete ZDE.

Gel mi nikdy nedrží jen akryl

Ano, jsou nehty, kterým gel opravdu nedrží (i mě, od porodu ať dělám cokoli, gel nedrží). Ale zkoušela vaše nehtařka opravdu vše? Různé kombinace materiálů apod? Řešila jste to s ní, nebo jste šla hned jinam? Existuje plno druhů materiálu, který se může zkusit. Až pokud se vyčerpají možnosti, může se říct, že gel nedrží. Existuje i skvělý polygel / acrygel , který drží i na nehtech, kterým gel nedržel (včetně mě). Zkuste se na něj optat 😉

Od český nehtařky mi nic nedrží, jen od Vietnamců

Toto je velmi smutné tvrzení. Vietnamci ve většině (ano existují i světlé výjimky, ale je jich opravdu jen pomálu) používají technický akryl. Je to materiál, který se používá ve stavebnictví, loděnicích apod. Je to lepidlo, které naleptá váš nehet, proto tak skvěle drží. Není to nic zdraví prospěšné, naopak. Může způsobit těžké alergické reakce, neplodnost, rakovinu apod. Viděli jste u nich někdy dezinfekci? Já osobně ne. Jeden pilník na všechny a všechno – včetně pedikúry. Je toto správné? Je z hlediska profesionality dobře používat takto věci a tím šířit nemoci či plísně? Ano i nemoci. Představte si, ze jdete na nehty…. Pilují osobu před vámi, říznou jí pilníkem, teče krev. Ta osoba má třeba žloutenku. Teď si tam sednete vy, vás též říznou pilníkem, též teče krev a infekce se šíří vesele dál. Nechutné že?

Stejně se šíří plísně. Jeden pilník…. Nehet viditelně mění barvu, údajně vše v pořádku a dává se další materiál. Ne, toto v pořádku není! Materiál se musí kompletně odstranit a zjistit, proč se mění barva nehtu. Jsou různé důvody a nejčastěji právě plíseň zanesena pilníkem. Po sundání následuje léčba. Bud stačí doma protiplísňový roztok, v horším případě kožní a léky. Pokud se to dál neřeší, dává se materiál, může nehet až mokvat. To opravdu není příjemná představa že? Hrozí odpadnutí – uhnije celý nehet, a následuje dlouhodobá léčba, během které na nehet nesmíte dát vůbec nic, aby mohl dorůst znovu. ano, nesmíte dát lak, gel, gellak prostě nic!

Vietnamci navíc nepoužívají tzv kamufláž – gel, který zamaskuje lůžko a francouzká manikúra vypadá mnohem lépe

Vietnamci vám též mohou probrousit nehty nešetrným pilováním či bruskou. Bruska není nepřítel! Je to velký přítel, jen se s ní musí umět a pracovat opatrně a ne šup šup..

 

 

Shrnutí?

KVALITNÍ česká nehtařka – kvalitní zdraví neškodný materiál, hygiena , dezinfekce, pečlivost, kvalita práce.

Vietnamské studio – nulová hygiena, dezinfekce žádná, materiál velmi škodlivý pro lidské tělo, kvantita.

 

Pro hledání kvalitních nehtařek doporučuji na facebooku skupinu Hledám nehtařku, která ví co dělá – doporučení z okresních skupinek nebývá vždy doporučením kvalitní nehtařky!

Přijďte se přesvědčit, že i Češky můžou být kvalitní!

 

NEHTY MAJÍ BÝT OZDOBOU, PODTRHNUTÍ KRÁSY NE ZNEUCTĚNÍM RUKOU PATVARY

 

Další články

Vánoční Trendy v Nail artu 2024

Vánoční Trendy v Nail artu 2024

Vánoční Trendy v Nail artu 2024 Vánoční trendy jsou před Vánoci velmi žádané a klientky už bukují veškeré termíny. Vánoce jsou za dveřmi a je

Logomania -Barva roku 2024

Barva roku 2024

Barva roku 2024 Neomezený Společnost PPG již tradičně vyhlásila barvu pro rok 2024  – PASTELOVÁ LIMITLESS (PPG1091-3). Medově béžový odstín, teplých a zemitých tónů bude

Pusher kovový / zatlačovač nehtové kutikuly Příprava nehtů v 5 krocích

Příprava nehtů v 5 krocích

Příprava nehtů v 5 krocích Velmi ráda vám podrobněji vysvětlím něco o péči a přípravě nehtů, protože je to přeci jen základní pilíř, na kterém

Štětec na barevný UV gel OVAL č. 6 Nejčastější chyby při údržbě štětců

Nejčastější chyby při údržbě štětců

Nejčastější chyby při údržbě štětců Víte, co bohužel často řešíme na kurzech? Záchranu štětců… holky mi pak říkají Záchranářka štětců Ale! Nejde to vždy…. Pojďte

Odolnost nehtů v praxi

Odolnost nehtů v praxi

Odolnost nehtů v praxi Jakou odolnost v praxi jsou Vaše nehty schopny zvládnout? V prvé řadě je důležité si uvědomit, že nehty nejsou v žádném

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CZK Česká koruna
EUR Euro

Menu

Obchod

Benefity

Můj účet