Manikúra je základ číslo 1!

Sdílejte tento příspěvek!

Manikúra – Barvy a potahy na nehty mohou být použity z různých důvodů, včetně zlepšení trvanlivosti nebo délky nehtu, nebo jen jeho zkrášlení. Základní přípravné práce manikúry jsou často klíčem k trvanlivým nátěrům nehtů, které se příliš rychle neodchlipují další den. Úspěšnost vašich aplikací lakování nehtů v salonu se výrazně zvýší, pokud máte solidní znalosti anatomie nehtů a provádíte přísné přípravné práce před aplikací jakýchkoli nátěrů.

Mnoho základů manikúry, které budete potřebovat k esu státních zkoušek v každém z 50 států, může být vyzvednuto na nehtové technické škole. Bohužel, stejně jako v případě jakéhokoli tématu týkajícího se lidského těla, neustále dochází k novým objevům, což vede k tomu, že učebnice jsou zastaralé. Vědec Doug Schoon strávil roky konzultacemi s lékaři, dermatology, dalšími vědci a lékařskými učebnicemi, než konečně publikoval své poznatky v roce 2019. Po dlouhém zkoumání, diskusích a dokonce mikroskopických zkušenostech z první ruky, bylo vytvořeno nejkomplexnější a anatomicky nejpřesnější počítačové zobrazení anatomie nehtů.

Zde máme základní ukázku: 

Anatomie nehtu

STRUKTURA NEHTŮ

Ty z frází, které se v našem oboru staly běžnými, jsou zahrnuty do diagramu, spolu s některými, které možná neznáte.

Prvním krokem k odstranění zmatku ohledně poskytování bezpečných služeb, co bychom měli dělat jako součást přípravných prací a jak zlepšit opotřebení nátěrů na nehty je, aby každý v průmyslu byl obeznámen s anatomií a správně používal termíny ve třídách, rozhovorech a konzultacích s klienty.

Pokud vám záleží na zdraví nehtů vašeho klienta a účinnosti produktů manikúry, které na ně nanášíte, musíte vědět co nejvíce o anatomii nehtové ploténky. Nehtový Matrix , který se nachází v dolní části nehtu pod kůží, je zodpovědná za generování buněk nehtu. Proximální záhyb nehtů je kožní klapka, která se rozprostírá od okraje viditelné nehtové destičky k prvnímu kloubu prstu a skrývá Matrix. Keratinizovaná část proximálního nehtového záhybu, která spočívá na nehtové destičce, je živá tkáň a neměla by být žádným způsobem řezána nebo zničena, protože pomáhá vytvářet těsnění, které chrání matrici před patogeny. U hloubkové manikúry musím evelmmi dbát na hygienu.

Jedna vrstva kmenových buněk tvoří velmi tenký segment tkáně na spodní straně proximálního nehtového záhybu, který pro nás není viditelný během služby, ale je patrný na obrázku průřezu. Eponychium je vrstva tkáně, která pokrývá celý nehet, od nehtové matrice až po hřbetní okraj proximálního nehtového záhybu.

Dalším prvkem struktury nehtů, který se v průběhu času měnil, je eponychium, které bylo kdysi považováno za kůžičku, ale nyní je uznáváno lékařskými a vědeckými pracovníky jako vrstva kmenových buněk.

V důsledku těchto posunů je důležitější, než kdy jindy zůstat aktuální s nejnovějším vývojem v oblasti anatomie nehtů, vědy a technologie, abyste mohli svým klientům poskytovat nejvyšší úroveň služeb.

EXTRÉMNI VÝKLENEK POHLED NA KŮŽIČKU

Kutikula je další; Je to ta nepříjemná, sotva viditelná vrstva mrtvé tkáně, která se drží na nehtové ploténce od základny až k volnému okraji. Předtím, než se nehtová deska plně vynoří z proximálního nehtového záhybu, eponychium produkuje kůžičku, která tvoří silné připojení k nehtové ploténce. Eponychium se odděluje od nehtové desky, zatímco nehtové lůžko zůstává připojeno. Základní funkcí kutikuly je to, že chrání Matrix před bakteriemi tím, že pomáhá při tvorbě těsnění mezi keratinizovaným proximálním nehtovým záhybem a nehtovou destičkou. Vaše povlaky na nehty nebudou správně držet, pokud kutikula roste přes tuto linii, a může být nevzhledná, pokud je naražená nebo rozcuchaná, aniž by byla odstraněna.

Představte si sami sebe uprostřed pečení sušenek. Položte list pergamenového papíru na list sušenek a pak na papír ve tvaru kuliček položte lžíce sušenkového těsta. Jaký je přesně účel pergamenového papíru, jakmile vyjmete sušenky z trouby? Kvůli bariéře, kterou papír poskytoval, se vaše sušenky nedržely na listu.

I když je to žádoucí v kuchyni, neslouží k ničemu, když se aplikuje na lak na nehty. Kůžičku považujte za neviditelný, lepící list pergamenového papíru. Laky na nehty nebudou správně přilnuty k nehtům, pokud papír předem nesundáme.

Stejná myšlenka platí, i když v mnohem větší míře, pro nehty: nadměrné odstranění kutikuly může poškodit nehtovou destičku, což má za následek strukturální vady, které ohrožují schopnost nehtu udržet povlak.

Kutikula musí být odstraněna nejlépe tak, aby nepoškodila nehtovou ploténku. Vaše služba nemůže začít bez přírodního hřebíku, proto by mělo být zajištění jeho zdraví a bezpečnosti vaší nejvyšší prioritou.

Existuje celá řada metod pro odstranění kutikuly a ta, kterou si vyberete, by měla být určena faktory, jako je vaše osobní volba, povlak, který chcete použít, a stupeň vašich znalostí a odborných znalostí.

 

TÓN A STŘIH

Při porovnávání přírodních laků na nehty a gelovým lakem by první z nich byla považována za přirozenější možnost. Ošetření kutikuly a pilování nehtů, které předcházejí přirozené nehtové službě, se mohou poněkud lišit v závislosti na použité látce. Prvním krokem by měl být odkaz na příručku dodanou výrobcem.

Potřebujete suchou manikúru nebo odstraňovač kůžičky k nanesení laku nebo gelu, který jste si vybrali? Aby nedošlo k záměně, “suchá manikúra” je taková, při které se nepoužívá odstraňovač kůžičky. Jedná se především o přístrojovou a kombinovanou manikúru.

V dnešní době je velmi moderní kombinovaná přístrojová manikúra – tedy suchá. Mokrá manikúra se dnes zkrátka vidí.  Každodenní činnosti, jako je vkládání a vytahování předmětů z kapes, kabelek atd., mohou způsobit opotřebení kůžičky a nakonec odpadnutí v důsledku tření nehtů o povrch. Odstranění povrchového lesku je další postup v manikúře, který následuje po práci s kutikulou a rozlišuje mezi přirozenými službami a vylepšením nehtů. Pokud nebudete používat pilník k odstranění lesku z povrchu jako součást přípravy, měli byste věnovat nehtové kůžičce zvláštní pozornost. Nehet by se měl zmatnit jedním směrem jemným pilníkem.

Dalším krokem v přípravě na přírodní ošetření nehtů, které přispívá ke konečnému finále, je tvarování okraje nehtu. Aby se zabránilo hromadění produktu, nerovným spodním obloukům a deformovanému přednímu tvaru v konečném nehtu, je správné tvarování nezbytné pro jakoukoli augmentační operaci.

V závislosti na prováděném ošetření nehtů a kvalitě použitého pilníku na manikúru se zrnitost použitá k tvarování nehtů může pohybovat od 240 do 180.

Pilník Halfmoon - jednorázový 100/180
Pilník Halfmoon – jednorázový 100/180

Jinými slovy, odstranění lesku z nehtů je přesně to, co se zdá, že by to dělalo. Snažte se být jemní při odstraňování lesku, který je tvořen nečistotami a oleji, a nechte co nejvíce povrchu. Tento proces se může pohybovat od zrnitosti 240 do brusného papíru o zrnitosti 180 v závislosti na službě, produktu a výrobci.

Pokud jde o přípravu nehtů, nejzákladnějšími kroky je využití profesionálních produktů a jejich aplikace podle pokynů. Kromě toho, že se stanete místním odborníkem na nehty, komplexní pochopení anatomie nehtů, které udržujete aktuální, když se aktualizuje lékařský výzkum, vám umožní poskytnout vašim zákazníkům bezpečný a zdravý základ, který potřebují pro své nehty.

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FORBEAUTY 2024

5.–6. 4. 2024 – PRAHA PVA LETŇANY
Navštivte nás na našem stánku!

Nakup nyní se slevou 20% s kuponem :

FORBEAUTY2024

a získej slevu po dobu veletrhu na eshopu

Ve výši 40 %

40% Slevový kupon Vám přijde emailem.

Minimální hodnota objednávky je 2000Kč, kupon se nevztahuje na již zlevněné zboží a nelze kombinovat s jinými akcemi a slevami Platnost kuponu je do 4.4.2024 23:59.
Slevový kupon 40% který Vám přijde do emailu platí pouze pro email vztahující se k objednávce a jde využít pouze na jeden nákup.