Nail art mi pomohl udělat z mé protetické paže opravdovější rozšíření mého já

Sdílejte tento příspěvek!

Nail Art…

Podle mého názoru neexistuje depresivnější prohlášení než “Je k dispozici pouze v jedné barvě.” Protože věřím, že vše , co vlastním, by mělo být odrazem toho, kdo jsem, rozhodla jsem se přizpůsobit každou jednotlivou položku. Samozřejmě i můj Caboodle je polepený samolepkami, protože si nemůžu pomoct. Je trochu překvapivé, že jsem nail art začala dělat až ve chvíli, kdy mi chyběla jedna ruka. Předtím myšlenka zdobení nehtů vypadala jako ztráta času. Ale když jsem potřebovala získat protetickou končetinu, bylo logické, že něco, co mělo být rozšířením mého těla, nemůže tuto povinnost splnit, pokud to není nejprve rozšíření mě samého. Toto uvědomění přišlo, když jsem potřebovala získat protetickou ruku.

 

Je náročné nahradit skutečné součásti sebe sama díly, které si objednáte poštou. Dokonce, i když se pokusíte přizpůsobit každý aspekt vaší protézy, až po podšívku, vždy budou existovat části, které se cítí velmi odlišné od vaší přirozené končetiny. A pro mě to nebyly ani tak matice a šrouby, které mi připadaly cizí, jako ruka, která vypadá velmi podobně jako lidská ruka, ale v žádném případě se nepodobá ruce, se kterou jsem se narodila. Pro několik důležitých součástí protetiky je k dispozici pouze omezený rozsah velikostí. Moje ruka byla nabídnuta v kategoriích “muži”, “ženy” a “děti”. Vzhledem k tomu, že nebylo k dispozici mnoho možností, požádala jsem o ženskou ruku a dostala jsem ji. Samotné nehty mají pocit těch, které již prošly zvoněním drsných akrylových nehtů a  škodlivých odstranění, a to navzdory skutečnosti, že jsou zcela nové a čerstvé. Jsou měkké a ohebné a jsou vyrobeny z modifikovaného vinylchloridu, který se cítí jako pevný silikon. Celé to vypadá, jako by mu prospěl nějaký krém na ruce;  Je lepkavá a suchá a zachytí se na každém dlouhém rukávu, kterým ji protáhnu.

 

Pokud jste se narodili bez končetiny, nebo jste ji ztratili v důsledku nehody, nemoci nebo zranění, pravděpodobně nebudete mít v této otázce moc co říct. Proto účast na procesu návrhu, i když je to pro něco tak zjevně malého jako sada pěti nehtů, může pomoci znovu získat určitý pocit kontroly. Navzdory malé délce nehtů jsem si uvědomil, že je mohu stále používat. A proces jejich přeměny na miniaturní “šperky”, které bylo možné nosit na této univerzálně nastavitelné paži, mi poskytl další způsob, jak se cítit více spojena s končetinou jako celkově. Umožnilo mi to mít hlas v možných formách, které by ruka mohla mít.

 

William Garcia, protetický asistent, neúnavně pracuje v zákulisí, aby uskutečnil touhy klientů po protetickém designu. Je toho názoru, že míra, do jaké je pacient zapojen do “navrhování” své protézy, ať už tento termín znamená pro jednotlivce cokoli, má významný vliv na postoj pacienta k hotovému výrobku. “Je důležité, aby pacienti byli zahrnuti do procesu, kde můžeme diskutovat o barvách, o tom, jak chtějí, aby to vypadalo, a jak budeme vázat užitečnost a estetiku. Je důležité, aby pacienti byli zapojeni do procesu. Jsou nadšeni designem a v důsledku toho se hlouběji spojují se svou končetinou,” vysvětluje Garcia. Nicméně, pokud jde o konstrukci funkční protézy, tvrdí, že nehtům není téměř nikdy věnována žádná pozornost.

 

Skutečnost, že velmi málo bude přilnout k vaší protéze, představuje překážku, když se snažíte dát si manikúru nebo pedikúru. Podle Garcii, který vyzkoušel řadu různých materiálů na protetických nehtech, gel, který ztvrdne asi za 30 sekund na vašich pravých nehtech, se po 30 minutách na protetickém nehtu ani nestane. Garcia provedl tento experiment. Pravidelné leštění nehtů riskuje změnu barvy materiálu, který tvoří skořápku vaší ruky nebo nohy. A v závislosti na tom, jak často chcete změnit vzhled nehtů, aceton a odstraňovače mohou způsobit erozi v průběhu času, což může být problém. Lepící jazýčky ve spojení s lisováním jsou  často jedinou dostupnou alternativou a jsou i nadále mou metodou pro doplnění mých protetických nehtů.

 

 

Chtěla jsem udělat prohlášení s mou první sadou press-onů, takže jsem šla s designem, který měl co nejvíce jiskřivých prvků. Protože moje ruka je vždy v nepříjemné poloze, když je zavřená, musel jsem pilovat palec a ukazováček, aby se mohly setkat. Jinak, když mám zavřenou ruku, vypadá to jako znamení “v pořádku”. Přesto jsem z toho měla takovou luxusní atmosféru.

 

Redakční nehtová umělkyně Miss Pop, která žije v New Yorku, měla brilantní trik (převzatý ze zákulisí na přehlídkových molech) pro uživatele protéz, kteří si chtěli “nalakovat vlastní nehty” a přitom se stále držet přístupu press-on. Nazvala to “houbovou metodou”. “Nastavil jsem špičky nehtů buď na kreslicí podložku nebo desku s pěnovým jádrem a každou stranu lemoval 1 “oboustrannou páskou,” říká a dodává, že její preferovaná páska je Nitto – ačkoli běžná skotská bude fungovat, pokud je dostatečně široká. “Špičky nehtů jsem umístila buď na rýsovací podložku nebo desku s pěnovým jádrem a každou stranu jsem vyložila 1″ oboustrannou páskou,” říká. “Nejprve přitisknu falešné nehty na pásku a pak, když jsou stále na desce, namaluji návrhy na nehty a návrhy na desku.” Díky této metodě už nemusím ztrácet čas honbou za štětcem za uvolněnými nehty.

 

 

Když jsem poprvé začala experimentovat se svou protézou, která vyžadovala nalakování nahých nehtů, byla jsem zkamenělý, že bych jim nenapravitelně mohla ublížit. Ale pokud se chcete cítit v pohodě ve své protéze, musíte se naučit nechat jít neustálou úzkost, že ji nakonec opotřebujete, nebo skončíte pilováním konečků prstů pokaždé, když upustíte ruku na zem. To je součástí učení, jak se cítit jako doma ve své protéze. Je na místě, aby byla použita, stejně jako každá jiná pravá končetina, a nemůžete dovolit, aby vaše touha udržet ji bez poskvrny, vám mohla jakkoli pomoci. Navzdory tomu, že jsem  se přesunula k lisování, dny, kdy jsem používala primární polituru, mi docela pomohly. Stejně jako lak na nehty byl věc, která mi pomohla převzít kontrolu nad mou protézou, byla to také věc, která mě naučila, jak se zapnout. Zjistil jsem, že s každým novým kabátem jsem byla schopns uvolnit své standardy pro udržení jeho vynikajícího stavu.

 

Pomíjivá povaha nehtového umění, kterou jsem dříve opovrhovala, způsobila, že protetická končetina, kterou jsem dříve považovala za pevnou, je neschopná se vyvíjet a měnit spolu se mnou, zdá se být dynamičtější a živější.

 

“Nail art je o okamžiku, užívat si tento přesný okamžik v barvě – jaký odstín nebo design chcete teď?” “Nehtové umění je o okamžiku, oslavuje přesně tento okamžik barevně.” Máte svobodu změnit svůj duševní i fyzický vzhled jednou týdně,” dodává slečna Pop. Protéza může způsobit, že se člověk cítí bez života a těžkopádný. Nalezení nějakého aspektu, který lze snadno upravit na základě toho, jak se cítíte, přináší pocit úlevy do situace. Je to jako mít jednu z těch panenek Barbie s vlasy, které můžete ostříhat, dokud vám úplně nedojdou. Moje “Cut’n’Style” Barbie ožila, když jsem tragicky stylizovala její nádherné nylonové lokny ve stylu, který vypadal, jako by trpěla. Způsobem, který není příliš nepodobný, síla malování umělých nehtů, které zdobí ostatní falešné nehty na mé osobní zarostlé ruce panenky, ji činí konkrétnější, než kdy byla.

 

 

 

Tento článek byl zveřejněn díky allure.com

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FORBEAUTY 2024

5.–6. 4. 2024 – PRAHA PVA LETŇANY
Navštivte nás na našem stánku!

Nakup nyní se slevou 20% s kuponem :

FORBEAUTY2024

a získej slevu po dobu veletrhu na eshopu

Ve výši 40 %

40% Slevový kupon Vám přijde emailem.

Minimální hodnota objednávky je 2000Kč, kupon se nevztahuje na již zlevněné zboží a nelze kombinovat s jinými akcemi a slevami Platnost kuponu je do 4.4.2024 23:59.
Slevový kupon 40% který Vám přijde do emailu platí pouze pro email vztahující se k objednávce a jde využít pouze na jeden nákup.