Nejčastější chyby při údržbě štětců

Sdílejte tento příspěvek!

Nejčastější chyby při údržbě štětců

Víte, co bohužel často řešíme na kurzech? Záchranu štětců… holky mi pak říkají Záchranářka štětců 😁Ale! Nejde to vždy…. Pojďte se podívat, jaké chyby zkrácují život štětcům:

Štětec na Acrygel/ Polygel - ACRYGEL č. 6
Štětec na Acrygel/ Polygel – ACRYGEL č. 6
Štětec Pink Glitter na Nail Art
Štětec Pink Glitter na Nail Art
Štětec na UV gel OVAL č. 4
Štětec na UV gel OVAL č. 4

 

 

 

 

 

 

 

1. Nedávejme štětce blízko UV světlu, například UV lampy. Zejména dávejte pozor, jestli lampa nemá zadní stěnu. Pamatujme si, že sluníčko je také zdroj UV záření, takže dávejte větší pozor na štětce jestli pracujete u okna. Štětce by se měly po práci ukládat na ležato a do tmy.

2. Nedoporučuje se nechávat štětce ve svislé poloze: ani chloupkama dolů ani nahoru. Jestli necháváte štětec chloupkama nahoru, tak zbytky materiálu stékají do kořínku štětce a ničí jej, jestli štětec není vyloženě zavěšen a je umístěn do nějáké nádobky-skleničky, tak se chloupky mohou ohnout o dno.

3. Nečistíme štětce acetonovými tekutinami včetně Cleaner. Zejména to platí pro štětce s přírodním chlupem, ale i u syntetického chlupu to se také nedoporučuje. Aceton používáme na čištění jen v případě, když se ve štětci zpolymerizoval materiál, takže jako poslední možnost 🙂

4. Nečistíme zbytky materiálu ze štětce pevnými kovovými nástrojí (pusherem) – pak se mouhou chloupky zlomit 😞

5. Sažíme se nesahat na štetec (na chloupky) prsty. Prsty jsou mastné, ta mastnota se dostává do štětce a štětec pak hůř “udržuje” tekutinu. Je to striktní u přírodních štětců na akryl, ale radši to hlídat u všech štětců.

6. Hlídáme, aby se nám nedostal materiál (hlavně barevný) do kořínku štětce. Kvůli tomu se pak štětec neskládá do původního tvaru.

7. Po ukončení práce nesmíme nechat štětec nevyčištěný a “rozježený”. Chloupky si ten tvar jakoby pamatují a potom je obtížné, ho zase dát dohromady.

8. Dávat pozor když zasouváme zpět ochranu na štětec. Chloupky se mohou ohnout.
Doporučení u nových štětců: Protože nové štětce jsou napuštěny (tzn. ztvrdlé), je velmi důležité štětec “vyčesat” kartáčkem.
Pokud přece jen potřebujete zachránit štětec, nehtařky doporučují namočit do vroucí vody na dobu cca 5 minut a poté štětec vytřít cleanserem. Také záleží na úpravě chlupu, zda je chlup syntetický nebo přírodní vlákno.

Lesia tipy: Na co použít, jaký štětec???

Štětce u nás na e-shopu naleznete v nástrojích v sekci Štětce
Štětec french – jak už název napovídá, se využívá ke kreslení obloučku u francouzské manikúry.
Na nanášení barevných gelových barev doporučujeme štětec oval – máme 3 velikosti – č.4, č.6. a č.8 – mě osobně se nejlépe pracuje s č.4 – je široký tak akorát na většinu typu nehtů. Na světlé i tmavé odstíny doporučuji štětec zvlášt – barvy se ve štětci udržují.
Artové štětce se využívají na kreslení dle délky – pokud chcete malovat rovné dlouhé čáry, je vhodnější delší chlup. Na krucánky je vhodnější zase o něco kratší a na detaily – úplně ten nejkratší.
Na modeláž nehtů gelem má někdo rád hranatý tvar, tedy FLAT a nebo tvar do špičky TONQUE – osobně modelovací gel nanáším “jazýčkem” – lépe se dostanu ke kůžičce 🙂
K realizování tohoto článku děkuji Veronice Vitkovské 🙂

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FORBEAUTY 2024

5.–6. 4. 2024 – PRAHA PVA LETŇANY
Navštivte nás na našem stánku!

Nakup nyní se slevou 20% s kuponem :

FORBEAUTY2024

a získej slevu po dobu veletrhu na eshopu

Ve výši 40 %

40% Slevový kupon Vám přijde emailem.

Minimální hodnota objednávky je 2000Kč, kupon se nevztahuje na již zlevněné zboží a nelze kombinovat s jinými akcemi a slevami Platnost kuponu je do 4.4.2024 23:59.
Slevový kupon 40% který Vám přijde do emailu platí pouze pro email vztahující se k objednávce a jde využít pouze na jeden nákup.