Nejnovější trendy nehty v Itálii od Libera Ciccomascolo, italské nehtové designérky

Sdílejte tento příspěvek!

Trendy nehty v Itálii

Praxe nehtového umění zažívá oživení popularity v Itálii, zejména mezi mladšími generacemi, vlivnými lidmi a celebritami. Nehtové umění, design nehtů a péče o nehty však nejsou v Itálii novými koncepty. Manikúra a pedikúra byly kdysi považovány za speciální služby v kosmetických salonech; Nicméně v průběhu času se staly stále populárnějšími a důležitějšími.

Ladybird House se sídlem v Modeně, v severním regionu Emilia-Romagna, byla jednou z prvních společností, které zahájily činnost v italském nehtovém průmyslu. Společnost dováží a distribuuje hlavní produkty značky nehtů, včetně CND, ORLY, ibd, EzFlow a SpaRitual, a působí jako nehtový salon.

“Dalo by se říci, že jsem ve skutečnosti vyrostl s nehtovým obchodem v mém národě a že obchod s nehty také vyrostl vedle mě. V Itálii manikúra prakticky neexistovala před založením naší společnosti v roce 1992, “říká Libera Ciccomascolo, prezident Ladybird House. ” To si pamatuji,” říká.

Měla jsem to štěstí, že jsem se setkala s Liberou a měli jsme příjemný rozhovor o nehtech, zdrojích inspirace a stavu trhu v té době.

Chiara Tentori (CT): Jak jste přistupovala k tomuto odvětví, když bylo ještě v rané fázi?

Libera Ciccomascolo  (LC):

Když jsem byla mladší, pracovala jsem pro jinou kosmetickou společnost v Modeně, která byla také aktivní v nehtovém průmyslu. V té době jsem nazýval Modenu domovem. Byla jsem schopna získat určité zkušenosti a provést studii o trhu týkající se potenciálu a rizik. Nakonec, po dlouhém zvažování, jsme se sestrou a obchodním partnerem Cinziou Ciccomascolo dospěli k závěru, že bychom měli spustit Ladybird House. Kdybyste opravdu chtěli, mohli byste o nás mluvit jako o “pionýrech nehtů”.

CT: Které služby nehtového salonu jsou nyní nejžádanější mezi zákazníky, kteří si chtějí nechat udělat nehty?

LC: Na dnešním trhu spotřebitelé touží a oceňují produkty, které kombinují snadné použití a vysoký výkon s nádechem pozlátka a půvabu a zároveň jsou cenově dostupné. To je důvod, proč se zboží nové generace, jako jsou Rubber gely, těší tak širokému úspěchu. Tyto gely umožňují nehtovým technikům prodloužit, opravit a zkrášlit přírodní nehty a zároveň nabízejí barvu, odolnost a vysoký lesk. Aplikují se nátěrem na nehet, jsou průzné, vhodné na gellakovou modeláž či modeláž bez pilování. Neexistuje žádný požadavek na sochařství a archivaci, což vede k významnému snížení množství času stráveného na práci.

CT: Jaké jsou vaše preference, pokud jde o různé formy a ozdoby? Jste schopni popsat svou estetiku ne více než třemi slovy?

LC: Miluji základní, elegantní a barevný styl. Můj nejoblíbenější odstín je bezpochyby červený.

CT: Kde obvykle nacházíte nejvíce inspirace?

LC: Moji zákazníci jsou jedinečným a nikdy nekončícím zdrojem kreativity, odkud čerpám inspiraci. Mou nejvyšší prioritou je uspokojit požadavky nehtových profesionálů a být tu pro ně, když postupují ve své kariéře.

 

CT: Nové estetické standardy, které byly zavedeny v módním a kosmetickém průmyslu, podporují nový typ krásy, která je všeobjímající, plynulá a nemá žádné hranice. Věříte v bezpohlavní kreativitu, která je nezávislá na věku, pohlaví a normách, které byly stanoveny v průběhu historie?

LC: Vždy jsem byl zastáncem svobody projevu a tvůrčího vyjádření ve všech jeho nesčetných formách, a to jak uvnitř, tak vně oblasti nehtového umění.

 

Slovy autora:

Spisovatelka na volné noze a bývalá šéfredaktorka Nailpro Italy Chiara Tentori v současné době žije v Lecco, které se nachází na jezeře Como.

 

 

 

 

Tento článek byl zveřejněn díky allure.com

Další články

Vánoční Trendy v Nail artu 2024

Vánoční Trendy v Nail artu 2024

Vánoční Trendy v Nail artu 2024 Vánoční trendy jsou před Vánoci velmi žádané a klientky už bukují veškeré termíny. Vánoce jsou za dveřmi a je

Logomania -Barva roku 2024

Barva roku 2024

Barva roku 2024 Neomezený Společnost PPG již tradičně vyhlásila barvu pro rok 2024  – PASTELOVÁ LIMITLESS (PPG1091-3). Medově béžový odstín, teplých a zemitých tónů bude

Pusher kovový / zatlačovač nehtové kutikuly Příprava nehtů v 5 krocích

Příprava nehtů v 5 krocích

Příprava nehtů v 5 krocích Velmi ráda vám podrobněji vysvětlím něco o péči a přípravě nehtů, protože je to přeci jen základní pilíř, na kterém

Štětec na barevný UV gel OVAL č. 6 Nejčastější chyby při údržbě štětců

Nejčastější chyby při údržbě štětců

Nejčastější chyby při údržbě štětců Víte, co bohužel často řešíme na kurzech? Záchranu štětců… holky mi pak říkají Záchranářka štětců Ale! Nejde to vždy…. Pojďte

Odolnost nehtů v praxi

Odolnost nehtů v praxi

Odolnost nehtů v praxi Jakou odolnost v praxi jsou Vaše nehty schopny zvládnout? V prvé řadě je důležité si uvědomit, že nehty nejsou v žádném

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CZK Česká koruna
EUR Euro