Nejnovější trendy nehty v Itálii od Libera Ciccomascolo, italské nehtové designérky

Sdílejte tento příspěvek!

Trendy nehty v Itálii

Praxe nehtového umění zažívá oživení popularity v Itálii, zejména mezi mladšími generacemi, vlivnými lidmi a celebritami. Nehtové umění, design nehtů a péče o nehty však nejsou v Itálii novými koncepty. Manikúra a pedikúra byly kdysi považovány za speciální služby v kosmetických salonech; Nicméně v průběhu času se staly stále populárnějšími a důležitějšími.

Ladybird House se sídlem v Modeně, v severním regionu Emilia-Romagna, byla jednou z prvních společností, které zahájily činnost v italském nehtovém průmyslu. Společnost dováží a distribuuje hlavní produkty značky nehtů, včetně CND, ORLY, ibd, EzFlow a SpaRitual, a působí jako nehtový salon.

“Dalo by se říci, že jsem ve skutečnosti vyrostl s nehtovým obchodem v mém národě a že obchod s nehty také vyrostl vedle mě. V Itálii manikúra prakticky neexistovala před založením naší společnosti v roce 1992, “říká Libera Ciccomascolo, prezident Ladybird House. ” To si pamatuji,” říká.

Měla jsem to štěstí, že jsem se setkala s Liberou a měli jsme příjemný rozhovor o nehtech, zdrojích inspirace a stavu trhu v té době.

Chiara Tentori (CT): Jak jste přistupovala k tomuto odvětví, když bylo ještě v rané fázi?

Libera Ciccomascolo  (LC):

Když jsem byla mladší, pracovala jsem pro jinou kosmetickou společnost v Modeně, která byla také aktivní v nehtovém průmyslu. V té době jsem nazýval Modenu domovem. Byla jsem schopna získat určité zkušenosti a provést studii o trhu týkající se potenciálu a rizik. Nakonec, po dlouhém zvažování, jsme se sestrou a obchodním partnerem Cinziou Ciccomascolo dospěli k závěru, že bychom měli spustit Ladybird House. Kdybyste opravdu chtěli, mohli byste o nás mluvit jako o “pionýrech nehtů”.

CT: Které služby nehtového salonu jsou nyní nejžádanější mezi zákazníky, kteří si chtějí nechat udělat nehty?

LC: Na dnešním trhu spotřebitelé touží a oceňují produkty, které kombinují snadné použití a vysoký výkon s nádechem pozlátka a půvabu a zároveň jsou cenově dostupné. To je důvod, proč se zboží nové generace, jako jsou Rubber gely, těší tak širokému úspěchu. Tyto gely umožňují nehtovým technikům prodloužit, opravit a zkrášlit přírodní nehty a zároveň nabízejí barvu, odolnost a vysoký lesk. Aplikují se nátěrem na nehet, jsou průzné, vhodné na gellakovou modeláž či modeláž bez pilování. Neexistuje žádný požadavek na sochařství a archivaci, což vede k významnému snížení množství času stráveného na práci.

CT: Jaké jsou vaše preference, pokud jde o různé formy a ozdoby? Jste schopni popsat svou estetiku ne více než třemi slovy?

LC: Miluji základní, elegantní a barevný styl. Můj nejoblíbenější odstín je bezpochyby červený.

CT: Kde obvykle nacházíte nejvíce inspirace?

LC: Moji zákazníci jsou jedinečným a nikdy nekončícím zdrojem kreativity, odkud čerpám inspiraci. Mou nejvyšší prioritou je uspokojit požadavky nehtových profesionálů a být tu pro ně, když postupují ve své kariéře.

 

CT: Nové estetické standardy, které byly zavedeny v módním a kosmetickém průmyslu, podporují nový typ krásy, která je všeobjímající, plynulá a nemá žádné hranice. Věříte v bezpohlavní kreativitu, která je nezávislá na věku, pohlaví a normách, které byly stanoveny v průběhu historie?

LC: Vždy jsem byl zastáncem svobody projevu a tvůrčího vyjádření ve všech jeho nesčetných formách, a to jak uvnitř, tak vně oblasti nehtového umění.

 

Slovy autora:

Spisovatelka na volné noze a bývalá šéfredaktorka Nailpro Italy Chiara Tentori v současné době žije v Lecco, které se nachází na jezeře Como.

 

 

 

 

Tento článek byl zveřejněn díky allure.com

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *