Lesia-Nails
Vše pro dokonalé nehty!

Pigmenty, co ve tmě svítí

Sdílejte tento příspěvek!

Svítící pigmenty, co ve tmě svítí

Zajímají Vás nehty, co ve tmě svítí? Některé klientky jsou z nich na tolik uchvácené, že jim je dělám neustále… nebo naopak… 😀

Pigmenty, co ve tmě svítí

Víc práce můžete vidět na mém instagramu 🙂

Svítící pigmenty ve tmě, také známé jako fotoluminiscenční pigmenty, jsou materiály, které absorbují světlo a poté jej vyzařují v podobě světla. Tento jev se nazývá fotoluminiscence. Svítící pigmenty se používají v mnoha různých aplikacích, včetně dekorace, bezpečnosti a zdravotnictví.

Existuje několik různých typů svítících pigmentů, které se liší svými vlastnostmi a použitím. Nejběžnější typy svítících pigmentů jsou:

  • Sulfid zinečnatý je nejběžnější typ svítícího pigmentu. Je relativně levný a má dobrou svítivost. Má však také relativně krátkou dobu svícení, která se pohybuje od několika minut do několika hodin.
  • Stroncium aluminat má vyšší svítivost než sulfid zinečnatý a také delší dobu svícení, která může trvat až 12 hodin. Je však také dražší.
  • Zářivka je typ svítícího pigmentu, který obsahuje fosfor. Fosfor absorbuje světlo a poté jej vyzařuje v podobě různých barev. Zářivky jsou obvykle velmi jasné a mají dlouhou dobu svícení, která může trvat až 20 let.

Použití svítících pigmentů

Svítící pigmenty se používají v mnoha různých aplikacích, včetně:

  • Svítící pigmenty se často používají v dekoračních aplikacích, jako jsou nábytek, hračky a oblečení. Mohou být použity k vytvoření zářivých a poutavých efektů.
  • Svítící pigmenty se také používají v bezpečnostních aplikacích, jako jsou bezpečnostní vesty, reflexní pásy a značky. Mohou pomoci zajistit, aby lidé byli v noci vidět.
  • Svítící pigmenty se také používají v zdravotnických aplikacích, jako jsou léky, implantáty a diagnostické nástroje. Mohou pomoci zlepšit viditelnost v tmavých oblastech těla.

Další aplikace

Svítící pigmenty mají potenciál pro mnoho dalších aplikací, včetně:

  • Energetická účinnost – Svítící pigmenty by mohly být použity k vytvoření úspornějších světelných zdrojů.
  • Věda a výzkum – Svítící pigmenty by mohly být použity k sledování pohybu materiálů nebo k nalezení chyb v elektronických zařízeních.
  • Výroba – Svítící pigmenty by mohly být použity k označení výrobků nebo k vytvoření poutavých obalů.

Svítící pigmenty jsou fascinující materiály s mnoha potenciálními aplikacemi. Jak technologie svítících pigmentů pokračuje v rozvoji, je pravděpodobné, že budeme vidět jejich stále širší využití v našich životech.

Jedinečné svítící akryl-gely můžete zakoupit na našem e-shopu:

Vybrané svítící pigmenty, naleznete v sekci pigmentů:

Další články

Stavěná francouzská manikúra

Stavěná francouzská manikúra

Stavěná francouzská manikúra: návod a tipy Stavěná francouzská manikúra je oblíbenou volbou pro ženy všech věkových kategorií. Je elegantní, nadčasová a snadno se udržuje. Stavěná

Péče o pleť – Lesia-Beauty

Přichází Lesia-Beauty – jedinečná kosmetická péče o pleť… JIŽ BRZY!!! Už několik týdnů testujeme produkty na pleť! Hledali jsme něco jedinečného, něco u čeho si

Vánoční Trendy v Nail artu 2024

Vánoční Trendy v Nail artu 2024

Vánoční Trendy v Nail artu 2024 Vánoční trendy jsou před Vánoci velmi žádané a klientky už bukují veškeré termíny. Vánoce jsou za dveřmi a je

Logomania -Barva roku 2024

Barva roku 2024

Barva roku 2024 Neomezený Společnost PPG již tradičně vyhlásila barvu pro rok 2024  – PASTELOVÁ LIMITLESS (PPG1091-3). Medově béžový odstín, teplých a zemitých tónů bude

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Menu

Obchod

Benefity

Můj účet

Valentýnská sleva!

14%

valentyn14

Kupón použijete zadáním v pokladně! Minimální hodnota objednávky musí být 800 Kč