Lesia-Nails
Vše pro dokonalé nehty!

Proč nehty v UV/LED lampě pálí?

Sdílejte tento příspěvek!

Proč nehty v UV/LED lampě pálí?

Už jste se s tím jistě někdy setkali,  že jste nanesli na nehet materiál, strčili ruku do lampy a rychlostí blesku jste ruku zase vyndali? Někdy pálí materiál víc, někdy méně, někdy vůbec….

Působením UV světla se gel mění z tekutiny na tuhou hmotu. Tento proces je způsoben vlivem působení UV světla na jednotlivé částice gelu nazýván jako „polymerizace“.

V průběhu polymerizace je stejně jako i jiných chemických procesů uvolňováno teplo. Při dodržování správného postupu modeláže zákaznice zpravidla toto teplo nepociťuje. Pokud zákaznice cítí při vytvrzování gelu v UV lampě teplo, může to být v některých případech nepříjemné a většinou je tento stav způsoben jednou z těchto příčin:

  • nanesená vrstva gelu je příliš silná – chemická reakce a teplo je tomu úměrně vyšší
  • vlastní nehet je velmi slabý nebo poškozený nebo “vlhký” a přenáší teplo příliš rychle do lůžka

V tomto případě vyjměte ruku zákaznice z lampy. Pociťované teplo okamžitě zmizí. Po chvíli vložte ruku opět do lampy. Moderní LED UV lampy umožňují pozvolné zvyšování výkonu UV lampy, které příp. pocit tepla zcela eliminují.

Po polymerizaci zůstanou na povrchu gelu nevytvrzené zbytky gelu (monomery) neboli výpotek gelu, který je lepkavý, který po dokončené modeláži snadno odstraníte Cleanserem. Vytvrzení každé vrstvy gelu trvá obvykle 30-120 sec podle intenzity pigmentace gelu.

Obecně platí, že pálí většinou průhledné stavební gely, gely s nízkou pigmentací, ale mohou pálit i vrchní gely….

Existují i gely s LOW-HEAT přísadou, takže v lampě tolik nehřeje a je hypoalergenní. Je tak vhodný pro citlivé klientky. V našich produktech je to např. Classic Cool UV/LED stavební gel.

Proč nehty v UV/LED lampě pálí? Classic Cool - clear - UV/LED Stavební gel
Classic Cool – clear – UV/LED Stavební gel

Gely, které vůbec nepálí, bývají většinou tužší konzistence, tedy hard gely, které se nevyrovnávají nebo akrygely, ty jsou ve větším složení na akrylovém základu.

 

Tip jak předejít pálení:
Nehty vložte do UV lampy a v případě, že je lampa silná nebo nová, nečekejte až gel začne pálit, ale po cca 5 max. 10 sekundách vytáhněte ruku ven, počkejte než pálení odezní, a potom můžete ruku znovu vložit zpět do lampy. Dalším tipem je nastavení lampy zpomaleného polymerizování.

Další články

Vánoční Trendy v Nail artu 2024

Vánoční Trendy v Nail artu 2024

Vánoční Trendy v Nail artu 2024 Vánoční trendy jsou před Vánoci velmi žádané a klientky už bukují veškeré termíny. Vánoce jsou za dveřmi a je

Logomania -Barva roku 2024

Barva roku 2024

Barva roku 2024 Neomezený Společnost PPG již tradičně vyhlásila barvu pro rok 2024  – PASTELOVÁ LIMITLESS (PPG1091-3). Medově béžový odstín, teplých a zemitých tónů bude

Pusher kovový / zatlačovač nehtové kutikuly Příprava nehtů v 5 krocích

Příprava nehtů v 5 krocích

Příprava nehtů v 5 krocích Velmi ráda vám podrobněji vysvětlím něco o péči a přípravě nehtů, protože je to přeci jen základní pilíř, na kterém

Štětec na barevný UV gel OVAL č. 6 Nejčastější chyby při údržbě štětců

Nejčastější chyby při údržbě štětců

Nejčastější chyby při údržbě štětců Víte, co bohužel často řešíme na kurzech? Záchranu štětců… holky mi pak říkají Záchranářka štětců Ale! Nejde to vždy…. Pojďte

Odolnost nehtů v praxi

Odolnost nehtů v praxi

Odolnost nehtů v praxi Jakou odolnost v praxi jsou Vaše nehty schopny zvládnout? V prvé řadě je důležité si uvědomit, že nehty nejsou v žádném

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CZK Česká koruna
EUR Euro

Menu

Obchod

Benefity

Můj účet