Proč nehty v UV/LED lampě pálí?

Sdílejte tento příspěvek!

Proč nehty v UV/LED lampě pálí?

Už jste se s tím jistě někdy setkali,  že jste nanesli na nehet materiál, strčili ruku do lampy a rychlostí blesku jste ruku zase vyndali? Někdy pálí materiál víc, někdy méně, někdy vůbec….

Působením UV světla se gel mění z tekutiny na tuhou hmotu. Tento proces je způsoben vlivem působení UV světla na jednotlivé částice gelu nazýván jako „polymerizace“.

V průběhu polymerizace je stejně jako i jiných chemických procesů uvolňováno teplo. Při dodržování správného postupu modeláže zákaznice zpravidla toto teplo nepociťuje. Pokud zákaznice cítí při vytvrzování gelu v UV lampě teplo, může to být v některých případech nepříjemné a většinou je tento stav způsoben jednou z těchto příčin:

  • nanesená vrstva gelu je příliš silná – chemická reakce a teplo je tomu úměrně vyšší
  • vlastní nehet je velmi slabý nebo poškozený nebo “vlhký” a přenáší teplo příliš rychle do lůžka

V tomto případě vyjměte ruku zákaznice z lampy. Pociťované teplo okamžitě zmizí. Po chvíli vložte ruku opět do lampy. Moderní LED UV lampy umožňují pozvolné zvyšování výkonu UV lampy, které příp. pocit tepla zcela eliminují.

Po polymerizaci zůstanou na povrchu gelu nevytvrzené zbytky gelu (monomery) neboli výpotek gelu, který je lepkavý, který po dokončené modeláži snadno odstraníte Cleanserem. Vytvrzení každé vrstvy gelu trvá obvykle 30-120 sec podle intenzity pigmentace gelu.

Obecně platí, že pálí většinou průhledné stavební gely, gely s nízkou pigmentací, ale mohou pálit i vrchní gely….

Existují i gely s LOW-HEAT přísadou, takže v lampě tolik nehřeje a je hypoalergenní. Je tak vhodný pro citlivé klientky. V našich produktech je to např. Classic Cool UV/LED stavební gel.

Proč nehty v UV/LED lampě pálí? Classic Cool - clear - UV/LED Stavební gel
Classic Cool – clear – UV/LED Stavební gel

Gely, které vůbec nepálí, bývají většinou tužší konzistence, tedy hard gely, které se nevyrovnávají nebo akrygely, ty jsou ve větším složení na akrylovém základu.

 

Tip jak předejít pálení:
Nehty vložte do UV lampy a v případě, že je lampa silná nebo nová, nečekejte až gel začne pálit, ale po cca 5 max. 10 sekundách vytáhněte ruku ven, počkejte než pálení odezní, a potom můžete ruku znovu vložit zpět do lampy. Dalším tipem je nastavení lampy zpomaleného polymerizování.

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *