Tetování nehtů je trendy a není tak trvalé, jak vypadá

Sdílejte tento příspěvek!

Co přesně je tetování na nehty?

Tetování nehtů je přesně to, co slyšíte: tetování, která jsou umístěny na nehty spíše než na maso. Tetování nehtů se v posledních letech stává stále populárnějším. I když jsou umístěny stejným způsobem jako tradiční tetování – pomocí tetovací pistole a inkoustu – váš umělec bude muset udržet obzvláště pevnou ruku, aby je vytvořil.

Pignanelli vysvětluje: “Nejsou obtížné [aplikovat] samy o sobě, ale jsou spíše jako škrábací pohyb na tvrdém povrchu, takže je trochu těžší vytvořit úhlednou linii.” “Není těžké je aplikovat samo o sobě,” Nehtové tetovačky nejsou nutně vhodné pro komplikovaná umělecká díla, ale mohou být dokonalým displejem pro zábavné písmo nebo malé symboly s významným významem.

 

Pignanelli říká, že pokud jde o styl, design by měl být co nejjednodušší, protože to usnadní tetování na tak malém místě.

Jsou tetování nehtů trvalé?

Překvapivě je odpověď ne. Vzhledem k tomu, že umělec vkládá inkoust do vašeho nehtu spíše než tetování kůže, nehtové tetovačky jsou určeny pouze jako dočasné doplňky k vaší manikúře.

“Vzhledem k tomu, že tetování se skládá z trochu víc než škrábanců na povrchu nehtu, zmizí přirozeně spolu s nehtem v průběhu času. Neproniká do nehtového lůžka, protože necestuje dostatečně daleko do nehtu, “objasňuje Gabby Pignanelli, tatérka, která pracuje v newyorském podniku Inked NY. Pignanelli tetuje své vlastní nehty a nehty svých zákazníků s širokou škálou vzorů, od nehtů až po pavučiny.

“Tetování nehtů by mělo růst s nehty, což trvá šest měsíců, a nemělo by se šířit až na nehtové lůžko,” potvrzuje Ellen Marmur MD, dermatolog se sídlem v New Yorku. “Tetování na nehty by mělo vyrůst s nehty,” říká. “Tetování na nehty by mělo vyrůst s nehtem.” Je to příležitost experimentovat s designem a barvami, takže spíše než se zbláznit a snažit se najít design, který vás bude bavit i za dvacet let, měli byste této příležitosti využít.

Pokud jde o tetování nehtů, Burak Noire, majitel poboček Fleur Noire v New Yorku a Los Angeles a tatér na obou místech, dodává: “Osobně dávám přednost černé, ale každá barva bude fungovat.” “Myslím, že by bylo nejlepší, aby byl design tak jednoduchý, jak je to lidsky možné. Máte možnost vyjádřit svou kreativitu pomocí pomlček a čar,” dodává. Můžete také přidat gelový vrchní nátěr přes horní část, aby design vynikl, nebo pokud je potřebujete z jakéhokoli důvodu zakrýt, můžete vymazat důkazy o novém inkoustu nanesením několika vrstev pigmentovaného laku na nehty.

Pignanelli pokračuje: “Jen se s tím bavte; Nebude tu věčně!”

Jsou tetování nehtů bezpečné?

Pignanelli a Dr. Marmur se shodují, že tetování na nehty je ve většině případů velmi bezpečná praxe. Přesto se doporučuje, abyste si tetování nechali od tatéra, kterému důvěřujete, a podobně jako u většiny jiných forem změny těla nejsou zcela bez rizika.

Dr. Marmur zdůrazňuje, že je bezpečné, pokud se provádí ve vhodné hloubce. “Podobně jako škrábance, tetování nehtů se dělá v nehtové ploténce, která je vyrobena z vlasů podobných keratinu a je hustě zabalená. Na rozdíl od vlasů je tkáň pod nehtem křehká a může být poškozena tatérem, pokud je zákrok prováděn s příliš velkou silou. A pokud jste někdy ublížili nehtu, víte, že oblast kolem něj je obzvláště citlivá a náchylná ke zranění. “Existuje možnost krvácení a infekce, které se mohou rychle stát život ohrožujícími v prstu.

Nejhorším scénářem je nouzový stav známý jako kompartmentový syndrom: “Objasňuje to. Obecně však platí, že získání jednoho je stejně riskantní jako získání pravidelného tetování. Navzdory tomu všemu není tetování nehtů něco, co by se mělo pokoušet doma. Noire vydává silné slovo varování a uvádí, že “žádné tetování by nikdy nemělo být prováděno doma”, včetně tetování nehtů. “Vždy se poraďte s odborníkem, protože potenciální důsledky nestojí za úsporu nákladů. Stick & poke je technika manikúry, kterou bych vašim nehtům vůbec nedoporučovala. Pátrejte po umělci, kterému zcela důvěřujete.”

Způsobují tetování nehtů nějakou bolest?

Allure dostává ujištění jak od Noire, tak od Pignanelliho, že postup by neměl způsobovat žádné nepohodlí, s výjimkou mírného tlaku. “Nebolí. Je to spíše jako tlak na váš nehet, nebo pokud jste někdy byli v nehtovém salonu, je to, jako když používají [elektrický soubor] k broušení nehtů, co je pro vaši zkušenost nejdůležitější, “vysvětluje Pignanelli. Poukazuje však na to, že jedinci se slabšími nehty mohou zažít výraznější pocit. Komentuje: “Slyšela jsem, že pokud máte tenčí nehty, může to být trochu štípnutí.” To je něco, co slyšela.

 

 

Kolik stojí tetování na nehty?

Tatérové často oceňují svou práci hodinou nebo množstvím času, který na ní stráví, s přihlédnutím k velikosti designu a úrovni detailů, které obsahuje. Je možné, že umělec nebo tetovací salon bude před pokračováním požadovat minimální platbu (tetovací salon, kde Pignanelli pracuje, Inked NY, požaduje minimální platbu 250 dolarů). Přesto jsou tetování nehtů často poměrně malé; Proto mohou někteří umělci tetování nabídnout dokončení několika tetování nehtů současně za jeden předem stanovený poplatek.

 

Pokud máte rádi čistou manikúru, doporučujeme olejíček na nehty, aby nehty a ruce nebyly vysušené 🙂

 

 

 

 

Tento článek byl zveřejněn díky allure.com

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FORBEAUTY 2024

5.–6. 4. 2024 – PRAHA PVA LETŇANY
Navštivte nás na našem stánku!

Nakup nyní se slevou 20% s kuponem :

FORBEAUTY2024

a získej slevu po dobu veletrhu na eshopu

Ve výši 40 %

40% Slevový kupon Vám přijde emailem.

Minimální hodnota objednávky je 2000Kč, kupon se nevztahuje na již zlevněné zboží a nelze kombinovat s jinými akcemi a slevami Platnost kuponu je do 4.4.2024 23:59.
Slevový kupon 40% který Vám přijde do emailu platí pouze pro email vztahující se k objednávce a jde využít pouze na jeden nákup.