🎁 Dárek ke každé objednávce nad 2000 Kč
📢 Akce LETO2024 35% sleva na barevné gely a gel laky!

6 strategií pro posílení vašeho salonu

Sdílejte tento příspěvek!

Strategie, které posílí Váš salon

Nezávislí provozovatelé salonů mohou mít potíže, jak se získáváním nových zákazníků, tak s udržením zákazníků, které již mají.

Bude to vyžadovat úsilí, čas a peníze, aby se Váš nehtový salon odlišil od drtivé většiny konkurentů působících na vysoce konkurenčním trhu. Zde je šest nápadů, které můžete realizovat ve svém salonu v co nejkratším čase, abyste pomohli podpořit podnikání.

Proveďte změny v interiéru

I když je interiérový design drahý, mohlo by to stát za to, pokud pomůže dát vašemu salonu moderní vzhled a pocit. Nejen, že nákup nových kusů nábytku, které nahradí opotřebované, přináší celkovou aktualizaci stylu, ale také ukazuje, že oceňujete krásu a přesnost. Možná budete chtít přemýšlet o zahrnutí duchovních témat do designu Vašeho salonu, abyste mohli pomoci svým zákazníkům spojit mysl, tělo a duši. Vzhledem k tomu, že prostředí může v lidech vyvolat řadu různých pocitů, mohou se v důsledku toho měnit dispozice zákazníků.

Nabídka doplňků

V salonu máte plný program, ale stále potřebujete nějakou pomoc, pokud chcete udržet dobrou ziskovou marži. Poté, co jste si ve svém salonu vybudovali stálou klientelu, měli byste zaměřit své úsilí na zvýšení množství peněz, které každý jednotlivý zákazník v průměru utratí. Je to skvělý přístup, jak rychle přilákat lidi do Vaší firmy, pokud do nabídky zahrnete možnosti doplňků. Dokončení každé z těchto doplňkových služeb by Vám nemělo trvat déle než několik minut a jejich poplatky budou také poměrně levné.

Doufáme, že prostřednictvím věrnostních programů povzbudíme zákazníky, aby se k nim vrátili.

Obvykle je dražší získat nové klienty, než udržet stávající. Otázkou je, jaké kroky podnikáte, abyste vyjádřili vděčnost svým nejoddanějším zákazníkům? Je možné, že ušetříte čas a peníze investováním do věrnostního programu, který je navržen tak, aby se zákazníci vraceli do Vašeho salonu. Poskytněte svým zákazníkům řadu různých pobídek, které je přimějí k tomu, aby si každý den udržovali zdravý životní styl. Zákazníci, kteří si předplatili více procedur, mohou mít nárok na slevu nebo dokonce bezplatnou službu. Jedná se o osvědčenou a pravdivou metodu reklamy, která podporuje zpětné návštěvy stávajících zákazníků. Kromě toho má schopnost zvýšit příjmy v salonu v průměru o 5%.

Využijte sociální média k získání nových zákazníků.

Propojili jste nějakým způsobem některý ze svých profilů na sociálních sítích se svým kadeřnickým a nehtovým salonem? Jsou příběhy Instagramu začleněny do marketingové strategie sociálních médií, kterou Váš salon používá? Nejprve musíte vymyslet strategii a pak ji důsledně dodržovat, pokud chcete, aby se Vašemu salonu dařilo na platformách sociálních médií. Při správném použití je Instagram schopen být velmi užitečným marketingovým nástrojem pro firmy. Krátkodobé marketingové strategie, jako jsou ty, které používá Snapchat, jsou v tomto kontextu velmi úspěšné. Pokud provozujete kadeřnický nebo nehtový salon, přítomnost v sociálních médiích usnadňuje vašim klientům a zákazníkům naplánovat schůzky s vámi.

Přiveďte více zákazníků k vašim dveřím díky exkluzivním nabídkám a předplatným

Bylo prokázáno, že nabídka předplacených balíčků pro salonní procedury, může zvýšit loajalitu zákazníků a obrat a současně zaručit konzistentní měsíční příjmy. Pro společnosti, které nabízejí předplacené služby, jsou poskytování zákazníkům s dobrou hodnotou za jejich peníze a pohodlným zážitkem dva z nejdůležitějších prodejních bodů, které mohou mít. Zákazník, který si předplatí službu, nemusí provádět další platby, ani sjednávat schůzky, protože náklady na službu jsou plně uhrazeny v okamžiku počátečního zakoupení předplatného zákazníkem.

Investujte a spolupracujte

Když najímáte kvalifikované zaměstnance, je to jako mít ve výloze chodící reklamu. Pokud najmete správný personál, může dojít ke zvýšení počtu zákazníků, které obsluhujete. Využití služeb globálního PEO může pomoci tento cíl uskutečnit. Cílem je zajistit, aby váš salon běžně poskytoval služby, které jsou lepší než to, co klient očekává.

Bonusové tipy

V interiéru byste se měli snažit vytvořit atmosféru, která je uklidňující.

Exteriér svého salonu můžete zkrášlit malováním a terénními úpravami.

Zaměstnejte zaměstnance, jehož primární odpovědností je setkat se a pozdravit klienty a zajistit, aby se cítili vítáni.

 

Čtením můžete pokračovat na další článek 🙂

Sdílejte tento příspěvek!

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *