Kyselinový vs. Bezkyselinový Primer

Sdílejte tento příspěvek!

Pojďme si říct několik vlastností o primerech…

  • Kyselinové primery

Kyselinový primer neboli Primer Acid – Obsahují kyselinu methakrylovou, zkráceně MMA. Tato kyselina patří do toxických látek! Pro naše zdraví není rozhodně vhodná ve větším množství. Používá se k odmaštění nehtové ploténky. Navíc primery nejsou tolik koncentrovány, ale jsou naředěny. I přes to, je jejich koncentrace natolik vysoká, že pokud se dostane do styku s kůží, hrozí poleptání kůže. Při práci musíme být velmi opatrní. Primer se nanáší v co nejmenším množství! Buď je dodáván v tyčince, kdy opravdu nanesete Primer tam, kam potřebujete. Nebo je dodáván v lahvičce – kdy je dobré, vždy řádně “vyždímat” do lahvičky, popř. trošku utřít do buničiny – toto množství nám úplně krásně vystačí na pět nehtů. Počkáme asi tak dvě minuty, než na nehty naneseme další přípravek (Podkladovou bázi). Opravdu vždy počkejte 🙂 Kyselinový primer dělá nehty na povrchu pórovitější a víc je vysušuje, proto se doporučuje na problémové mastnější nehty nebo okousané nehty . Kyselinový primer využijete při modeláži gelové a akrylové. Pokud jsou nehty vysušené přirozeně, primer není nutný.

Primer Acid od Lesia-Nails.com 

Primer Acid
Primer Acid

Kyselinový primer působí až v nejspodnějších vrstvách nehtové ploténky, čím zajišťuje perfektní přilnavost.

POZOR Primer Acid při nízkých teplotách krystalizuje. Nechte ho při pokojové teplotě rozpustit. Neotvírejte ho, znehodnotí se tím štěteček.

Schne na vzduchu, doba potřebná k úplnému zaschnutí je 30 sekund.

Po zaschnutí naneseme podkladovou bázi.

Obsah balení: 10 ml

  • Bezkyselinové primery

Bezkyselinový primer / Ultrabond / Super Bond  by podle názvu neměl obsahovat kyseliny, že ? Úplně tomu tak ale není. Místo kyseliny methakrylové, obsahuje ethylacetát – jde okyselinu octovou, který je též silným rozpoštědlem. Ethylacetát se odpařuje o něco déle, než MMA, proto není tak škodlivý a jako následek zanechává na nehtové ploténce lepkavý film. Přesně proto Ultrabond připomíná oboustrannou lepící pásku… jednou stranou se přilepí k nehtové ploténce a na druhou stranu se přilepí k materiálu.

Ultrabond se doporučuje na velmi suché nehty, na modeláž nehtů gelem a gellakem. Na pedikúru ale moc vhodný není.

 

Super Bond One Air od Lesia – Nails.com

Superbond
Superbond

Tekutina pro dokonalé přilnutí gelu a gellaku při modeláži nehtů, nevytvrzuje se v UV lampě.

Po nanesení na nehet nezaschne,zůstane lepkavá vrstva, která slouží pro dokonalé přilnutí základního, jednofázového či jakéhokoliv dalšího gelu.

Doba potřebná k úplnému zaschnutí je 30 sekund.

  • Vysoce hořlavý
  • Dráždí kůži
  • Může vyvolat alergickou reakci
  • Způsobuje vážné podráždění očí
  • Uchovávejte mimo  dosah dětí
  • Chraňte před teplem a otevřeným ohněm

Obsah balení: 10 ml

 

 

V dnešní době se používají primery běžně v salonech při klasické modeláži modeláži gellakem. Je to nezbytný pomocník, aby nehtová modeláž krásně držela 🙂

 

Dalším úžasným pomocníkem jsou podkladové báze

Podkladové gely (base gely) jsou základní vrstvou v rámci třífázového modelování gelových nehtů. Podkladové gely se nanášejí jako první vrstva přímo na přírodní nehet a zabraňují vzniku „odchlipů“ a případně také případnému strhnutí nehtu, nebo onemocnění nehtů vlivem proniknutí vlhkosti pod gelový nehet. Zejména u poškozených nehtů podkladové gely zajišťují lepší přilnutí modelovacího (stavebního gelu) a také prodlužují životnost gelového nehtu. Vytvrzují se UV lampou nebo LED lampou (dodržujte doporučenou dobu použití konkrétní lampy). Mohou se používat také jako báze vhodná na zpevnění křehkých a lámavých přírodních nehtů. Podkladové gely a báze mohou být průhledné, či barevné (mléčně bílé, béžové či růžové) a vyrábějí se v různých variantách, včetně hypoalergenních, které jsou vhodné pro citlivé uživatele. Jsou bez zápachu a některé typy se dají v případě potřeby odstranit acetonem.

Podkladový gel je při modeláži nezbytný. Zajišťuje, aby následný gel držel a přilnul k nehtové ploténce. Podkladový UV gel je třeba zvolit podle typu nehtů.

Bez dobrého podkladu modeláž většinou nedrží a tvoří se takzvané “odchlipy”. Ty mohou způsobit mnoho nepříjemností. Nejčastější je zachytávání vláken a vlasů. Při takovém zachytnutí si nehet můžeme bolestivě strhnout. Také se pod odchlipem může držet vlhkost, což může vést až k onemocnění nehtů.

Naše podkladové gely se vyrábí v EU, čímž můžeme zajistit zdravotní nezávadnost. Některé naše podkladové gely jsou hypoalergenní a vhodné tak pro citlivé klientky.

Další článek si můžete přečíst ZDE… 🙂

 

 

 

Autor článku: Tereza Hrubá

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *