Modeláž nehtů v Praze? Na nehty do českého studia nebo k Vietnamcům?

Sdílejte tento příspěvek!

Manikérka by měla umět i poradit s výběrem správného materiálu a tvaru, který vašim nehtům sedne a bude lichotit. Pokud si nevíte rady s barvou, i tu Vám může doporučit.
Sekci našich Ambassadorek bychom časem rádi rozšířili, abychom byli rozšíření všude po světě. Naše Ambassadorky Vám nejen rády poradí s výběrem materiálu, některé přijímají i nové klientky a třeba jsou zrovna u Vás v regionu 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Některá fakta o nehtech

  • Rychlost růstu nehtů závisí na mnoha faktorech: věku, zdraví, dědičnosti, pohlaví jedince, a také na ročním období.
  • Nehty rostou nepřetržitě po celý život, ve stáří je jejich růst pomalejší. Růst nehtů u malých dětí je rychlý, celý nehet odroste během 6 až 8 týdnů. U dospělých se rychlost růstu pohybuje v rozmezí 0,5 – 1,2 mm za týden, celý nehet tedy odroste během 6 měsíců. Nehty na nohou vyžadují na stejný růst 2krát až 3krát delší dobu než nehty na rukou.
  • Nehty rostou nejrychleji na nejdelším prstu, což je prostředník, po něm následuje prsteník a ukazovák. Nejpomaleji roste nehet na malíku, o něco rychleji na palci 1,2 mm za týden.
  • Nehty na pravé ruce u praváků rostou rychleji než na levé ruce, a naopak, což je pravděpodobně dáno větším používáním dominantní ruky, a tím větším opotřebením nehtu, které jeho růst povzbuzuje.
  • Během letních měsíců mění většina lidí svoje stravování. Strava je variabilnější, což nehtům prospívá, růst je tedy rychlejší.
  • Růst nehtů u žen se liší během fází menstruačního cyklu, což je způsobeno činností hormonů. V normálním menstruačním cyklu se několik dní před menstruací zvyšuje sekrece folikulostimulačního a luteinizačního hormonu. Dále také dochází ke zvýšení hladiny estrogenů a progesteronu. A právě v tomto období je růst nehtů rychlejší.
  • Nehty rostou rychleji během těhotenství. Po těhotenství se rychlost vrací opět k normálu. V těhotenství dochází k zvýšené sekreci estrogenů, produkovaných fetoplacentární jednotkou.
  • Co se týká rychlosti růstu z hlediska pohlaví jedince, je růst rychlejší u mužů. Muži častěji než ženy vykovávají manuální práce, při kterých dochází ke kontaktu nehtů s předměty a tedy k většímu opotřebení nehtů.

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FORBEAUTY 2024

5.–6. 4. 2024 – PRAHA PVA LETŇANY
Navštivte nás na našem stánku!

Nakup nyní se slevou 20% s kuponem :

FORBEAUTY2024

a získej slevu po dobu veletrhu na eshopu

Ve výši 40 %

40% Slevový kupon Vám přijde emailem.

Minimální hodnota objednávky je 2000Kč, kupon se nevztahuje na již zlevněné zboží a nelze kombinovat s jinými akcemi a slevami Platnost kuponu je do 4.4.2024 23:59.
Slevový kupon 40% který Vám přijde do emailu platí pouze pro email vztahující se k objednávce a jde využít pouze na jeden nákup.