🎁 Dárek ke každé objednávce nad 2000 Kč
📢 Akce LETO2024 35% sleva na barevné gely a gel laky!

Nehty jsou šperk, nikoli nástroj!

Sdílejte tento příspěvek!

Nehty jsou šperk, nikoli nástroj! a co byste s nehty rozhodně neměli dělat?

Nehty rozhodně neslouží jako nástroje, abyste si dopomáhali např. otevírání plechovky, otevírání krabice, nebo abyste nehty splachovali toaletu! Nehty se nepoužívají ani jako škrabka na zaschlou špínu na kuchyni, nebo ke kousání. Nehty jsou Váš šperk, který dělá Vaše ruce po dobu min. 3-4 týdnů krásnou.

 

Nehty jsou šperk, nikoli nástroj!

Jak správně otevřít plechovku? Určitě ne nehtama 🙂 Vemte si něco, co máte po ruce – např. nůž, šroubovák, klíč,….

 

 

 

 

 

 

 

Jak s nehty spláchnout WC

 

Splachování záchodu ? Nejen, že si nehet můžete zlomit, můžete si ho i odchclípnout od nehtové ploténky a to není moc příjemné!

 

 

 

 

 

 

Jak psát na PC

Jak psát na počítači, aby se nehty hned neotupily a neobouchaly? Nepoužívejte je ke psaní 🙂 Používejte bříška prstů.

 

 

 

 

 

 

 

Dloubání nehtů a Kousání nehtů je ošklivý zlozvyk, který vypadá velmi nevzhledně. Jistě jste se jako nehtařky už setkaly s někým, kdo se k Vám objednal a přišel s totálně okousanými nehty. Přijdou otázky, co s tím? Jak mam vymodelovat nehet, když nemám pod co uchytit šablonu? Jaký tvar zvolit, aby nehty vypadaly přirozeně a hezky?…

Při dlouhodobém kousání nehtů se může stát, že se naruší růst a nehty začnou zarůstat, protože nevědí, kam růst, když je najednou kousat přestanete. V jistém věku se růst ustálí a Vám už celý život budou růst nehty dolů tzv. obrůstat lůžko… věřte mi, práce – udělat hezké nehty, je vážně fuška. Každé 3 týdny podbrousit nehet (podbroušení u těchto klientek je velmi náročné) je vážně dřina, ale výsledek stojí za to. Bohužel je to pouze kosmetická úprava a nehty Vám to neopraví. U těchto klientek se vyplatí používat pevnější materiál, jako např. Acrygel !


Ono z úplně nevzhledných okousaných nehtů, které mají spoustu záděr nelze vykouzlit na poprvé žádné drama, al po druhé už to většinou bývá lepší 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jsou i klientky takové, které bohužel zdědily nehty po tatínkovi nebo mamince – příroda je někdy nespravedlivá 🙂 a chtějí vypadat kásně na svatbu. U takových tvarů jako jsou široká  a malá lůžka větsinou volím krátké oválné nehty. Jeden z důvodů je, že hranaté by ještě opticky rozšiřovaly nehty…..

 

 

 

 

 

Blíží se léto a s ním i barvy. Na šatech, na halenkách, na doplňcích i na nehtech. Jak se správně starat o nehty na rukách, jak poznáte, že je s nimi něco v nepořádku a co dělat, když není?

Co je v pořádku:

  • Hladké nehty bez důlků nebo rýh.
  • Podélné zlomy, vznikají především s přibývajícím věkem a jsou přirozeným průvodním jevem stárnutí nehtů.
  • Bílé čáry nebo skvrny v důsledku mechanického poranění nehtu. Ty jsou zcela v pořádku a časem odrostou.

Co už ne (a měli byste vyhledat lékařskou pomoc):

  • Změna barvy nehtů (ať už celého, nebo jen pruhu).
  • Změna tvaru nehtů (např. kroucení atd.).
  • Ztenčení nebo naopak zhrubnutí nehtů.
  • Oddělení nehtu od kůže.
  • Krvácení kolem nehtů.
  • Otoky nebo bolesti nehtů.

9 tipů pro krásné a silné nehty:

Nekousat! Nehty se skládají z velkého množství keratinových vrstev. Nerovnoměrným „odstraněním“ části nehtu jsou tyto vrstvy nesouměrné, nehet je oslabený, třepí se a láme.

Bezpečný úklid je pro nehty jedině s gumovými rukavicemi. Vystavování nehtů působení saponátů, úklidových prostředků a mimo jiné také vody oslabuje nehty a snižuje jejich kvalitu.

Voda také není nejlepší přítel zdravých nehtů. Nehty jsou pórovité, tudíž vodu absorbují a ta oslabuje jejich strukturu. Odborníci radí po každém kontaktu nehtů s vodou (mytí rukou, oplachování nádobí atd.) ruce nakrémovat speciálními přípravky. Jako paralelu uvádějí obličej – ten také většinou po každém mytí nakrémujeme.

Vitamíny a minerály sou základem výživy nejen nehtů. Tady je pár příkladů, co některé avitaminózy mohou způsobovat:

  • Nedostatek vitamínu A a vápníků způsobuje křehké nehty.
  • Pokud jsou nehty měkké, nemají dost vápníku.
  • Bílé flíčky na nehtech zase způsobuje nedostatek vitamínu C, bílkovin neb zinku.
  • Ohýbání a zakulacování nehtů, jejich hnědnutí nebo zakřivování konců zase může způsobovat nedostatek vitamínu B12.
  • Praskliny a rýhy v nehtech může způsobovat dlouhodobý nedostatek tekutin.

Dopřejte si péči alespoň jednou týdně. A to včetně masáže kůžičky zvláčňujícím olejem. A hydrataci kdykoliv to je možné.

Pilník může zachránit nehet. Respektive předcházet dalším škodám. Jakmile si ulomený nebo roztřepený nehet nezapilujete, může se vám lámat dál, zachytávat se za oblečení atd.

Nehty nejsou nástroj. Ačkoliv se hodí, jsou vždy po ruce, jsou ostré a praktické, snažte se je užívat jako nástroj k hrubé práci co nejméně. A to včetně takových drobných úkonů jako je otevírání plechovek. Každé zlomení nehtu má dlouhodobé následky na jeho regeneraci a nejvhodnější je takový nehet zastřihnout úplně nakrátko.

Vyhýbejte se acetonu! Je velmi často obsažen v odlakovačích, ale nehtům rozhodně neprospívá. Po kontaktu s acetonem jsou křehké a lámavé. A pozor – aceton se nevyskytuje jen v odlakovačích, ale také v některých jiných, běžně používaných domácích úklidových prostředcích.

Šampón v podezření. Pokud jsou vaše nehty suché, lámavé nebo křehké, a neodhalili jste příčinu, podívejte se na svůj šampón. Pokud používáte šampóny na objem propř. na rychle se mastící vlasy, pravděpodobně obsahují látky, které vlasy vysušují. A při jejich mytí tedy i nehty!

Věděli jste, že:

Někteří dermatologové berou barvu nehtů jako příznaky onemocnění jiných orgánů:

  • Bílé nehty – onemocnění jater.
  • Napůl bílé, napůl růžové nehty – onemocnění ledvin.
  • Žloutnutí a větší tloušťka nehtů, zpomalený růst – onemocnění plic.
  • Žluté nehty se začervenáním na podkladu – diabetes.
  • Bledá nehtová lůžka – anémie.

Sdílejte tento příspěvek!

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *