Proč nehty nedrží a dělají se odchlipy?

Sdílejte tento příspěvek!

Máte otázku Proč nehty nedrží a dělají se odchlipy?

To, že vám gel na nehtech nedrží, může mít spoustu příčin. Mezi nejčastější patří špatná příprava nehtu před modeláží. Problémem může být i gel nanesený příliš blízko nehtové kůžičky. Příčinou mohou být i rychle se mastící nehty nebo hormonální nerovnováha.

Lámete si hlavu, proč vám na nehtech nedrží nic, co vaše manikérka nabízí? Podívejte se na svou pleť a vlasy. Musíte si vlasy mýt každý druhý den? Začínají vám už pár hodin po umytí plihnout? A co vaše pleť –  je brzy po nanesení make-upu mastná a lesklá? Možná už začínáte tušit, v čem je problém. Máte totiž mastnou nejen pleť a vlasy, ale i nehty.

Kvalitu nehtů podpoří biotin, vitamin A a jeho provitaminy karoteny, panthenol, vitamin B2, C, D, E, vápník a zinek.

Pokud se vydáte na úpravu nehtů do salonu, určitě svou nail artistku na svůj problém předem upozorněte. Použije přípravky přímo určené na mastné nehty. Také si bude během úpravy vašich nehtů dávat větší pozor, aby vám na nehty nesahala a nezamastila je.

 • Pokud se dělají odchlipy během několika hodin, je na vině nedostatečná příprava.
 1. Nehet zmatněte pilníkem, odstraňte nehtovou kůžičku pomocí vhodných nástavců bruskou.
 2. Nehet oprašte a otřete prepem či lihem, nikoli cleanerem!
 3. Naneste přilnavač – primer nebo SuperBond. Nanášíme opravdu malé množství (nesmí se dostat na nehtovou kůžičku / kutikulu). – Více informací o tom, co použít, najdete v článku Kyselinový vs. Bezkyselinový primer.
 4. Naneste první vrstvu base gelu a pokračujte v modeláži, jak jste zvyklé.
 • Pokud se dělají odchlipy během 3-5 dnů od modeláže, znamená to, že není zvolený správný materiál na daný typ nehtu.
 • Pokud se dělají odchlipy po 3 týdnech, je to mechanickou příčinou a nesprávným zacházením.
 • Moc nebo málo pomocných tekutin

Absence nebo i přemíra přípravných tekutin, jako je Nail prep a Primer mohou mít také za následek brzké odchlipování gelu. Obě tekutiny mají za úkol připravit nehet na modeláž a zlepšit přilnavost materiálu k nehtu. Pokud vám modeláž nedrží, může to být právě proto, že vám tyto tekutiny chybí, nebo je jich příliš. Doporučujeme zvolit oba produkty od stejné značky. Pro problémové nehty jsme si pro Vás připravili Sadu na problematické nehty. Produkty se dají zakoupit i zvlášť.

Proč nehty nedrží a dělají se odchlipy?

Na místě mohou být i další příznaky ….

 • Špatné zářivky v UV/LED lampě.
 • Máčení rukou Nehty mají schopnost nasávat do sebe vodu podobně jako houba. Nikdy nemodelujte na ruce, které si před chvílí dopřávaly vodní lázeň. Jakmile nehty během několika hodin důkladně proschnou, jejich objem se vrátí do normálu a modeláž se tímto celá znehodnotí a s největší pravděpodobností nebude držet.
 • Hormony!

Ano, my ženy vždycky musíme mít něco navíc. Proto se nám občas splaší hormony a gelové nehty nám najednou přestanou držet. Na vině může být změna antikoncepce, hormonální léčba, menstruace, kojení a těhotenství.  Občas nepomůže nic jiného, než si na nehty nějakou dobu počkat.

 • Nemoc

Existuje spousta nemocí, které můžou ovlivňovat modeláž nehtů. Nejčastěji se jedná o ekzémy, ale může to být třeba i cukrovka. Stejně tak na tom mají zásluhu antibiotika, a proto je lepší počkat, až jejich účinky zmizí, a pak se teprve rozhodnout pro další modeláž. Jsou i nemoci nehtu, které jsou modeláži překážkou. Určitě nedoporučujeme modeláž na nehet zasažený nehtovou plísní! Takový nehet je oslabený, jeho vrstvy se od sebe odlučují a je nutné počkat na vyléčení.

 • Mráz

Posledním, a asi nejméně častým důvodem, proč někomu nedrží z ničeho nic gelové nehty, je mráz. Možná si z fyziky pamatujete, že některé látky se vlivem okolní teploty smršťují nebo rozpínají. Mráz proto gelovým nehtům nesvědčí. Materiál pracuje a nehet se těmto změnám samozřejmě nepřizpůsobí. Proto se vám může gel oddělit od lůžka. Ale pozor – není to případ nějakých malých mrazíků, ale spíš teplot v řádech mínus desítek stupňů. Takže nezapomínejte na rukavice!
Ve vzácných případech se najdou i ženy, kterým gelové nehty nebudou držet za nic na světě, ani kdyby vyzkoušely všechny materiály, co zatím existují.

 

 

 

 

 

Čerpání ze zdroje : https://www.tetadrogerie.cz/

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FORBEAUTY 2024

5.–6. 4. 2024 – PRAHA PVA LETŇANY
Navštivte nás na našem stánku!

Nakup nyní se slevou 20% s kuponem :

FORBEAUTY2024

a získej slevu po dobu veletrhu na eshopu

Ve výši 40 %

40% Slevový kupon Vám přijde emailem.

Minimální hodnota objednávky je 2000Kč, kupon se nevztahuje na již zlevněné zboží a nelze kombinovat s jinými akcemi a slevami Platnost kuponu je do 4.4.2024 23:59.
Slevový kupon 40% který Vám přijde do emailu platí pouze pro email vztahující se k objednávce a jde využít pouze na jeden nákup.