Jaký tvar a délka nehtů se pro vás hodí?

Sdílejte tento příspěvek!

Jaký tvar a délka nehtů se pro vás hodí?

Sedíte v práci a koukáte na čerstvou manikúru kolegyně. Prohlížíte Instagram nebo facebook a vyskočí na vás krásná práce manikérky. Nebo prostě vás jen mrzí, že vaše nehty nejsou jak ze salónu. V tu chvíli vás napadne udělat si radost a zajít si na manikúru. Ale jakou? Jaký tvar a délka nehtů se pro vás hodí? A vydrží vám nehty celou dobu krásné?

Faktorů je hned několik a krom samotného tvaru a délky prstů a lůžek, je důležitý i to, jakou máte práci a koníčky. A vždy si musíme uvědomit, že nehty jsou jako šperky, které nás mají zdobit. A ne nářadí na otevírání, propichování, seškrabávání a jiné podobné činnosti.

Všeobecně krátké nehty může mít vlastně každý. Jsou praktické, elegantní a v práci nebo zálibách vás málokdy omezují. Pokud nemáte s delšími nehty zatím žádnou zkušenost, jsou i krátké nehty lepší, než se naučíte s nimi správně pracovat. Pokud máte krátká lůžka, ani nejsou na poprvé dlouhé nehty vhodné, kvůli zátěži.

Dlouhé nehty jsou vnímány okolím spíše extravagantně. A i když jsou jemně ozdobené, okolí se na ně zaměří více, než na krátké nehty. Ale vzhledem k tomu, že se od přírody rády ukazujeme, je to poměrně žádaný efekt. U delších nehtů je ale potřeba více brát v úvahu co s rukami děláte. Namáhavá manuální práce, práce s drobnými předměty, časté namáčení rukou nebo i psaní na počítači může mít vliv na výdrž designu i samotné modeláže.

Pokud už jste si vybraly pro sebe vhodnou délku, je na čase vybrat i správný tvar. Jaký tvar se pro vás hodí?

Krátké nehty:

zdroj: https://tchiboblog.cz/

 

Jsou nehty, které jsou jen spilované podél konce prstu. Jsou velmi slušivé a elegantní zvláště pro ty, které mají dlouhé tenké prsty. Vkusně na nich vypadá jakýkoliv odstín barvy a hlavně ty syté. Hodí se pro ženy, které pracují ve vrcholovém managmentu, bankovnictví, či jiných poradenských službách. Také pro ty, které pracují hodně na počítači nebo mají náročnější manuální práci. A velmi vhodné jsou i pro ženy, které hrají na hudební nástroje jako například housle,klavír, kytara.

Jaká barva se hodí: Jakýkoliv odstín od světle růžové po černou barvu.

 

Oválné nehty:

zdroj: https://lesia-nails.com/ambasador/hanka-urbanova/

Oválné nehty jsou univerzální pro všechny typy prstů a nehtů. Vypadají jemně a žensky. Jsou to nehty, které přesahují alespoň 3mm od okraje prstu a jsou spilované do oválku. To znamená, že boční hrany jsou rovné a nahoře jsou zakulacené. Opticky lehce protáhne prsty a přitom nejsou ani dlouhé ani krátké. Takže se také hodí pro většinu pracovních pozic i koníčků, i na slavnostní večery.

Jaká barva se hodí: Nebojte se výrazných barev. S barvou Aurea nebo Magenta nemůžete šlápnout vedle.

Tvar mandle:

zdroj: https://lesia-nails.com/ambasador/hanka-urbanova/

Mandlový tvar je klasický a velmi elegantní. Je to tvar, který se na volném okraji postupně zužuje do jemné, zaoblené špičky. Hodí se převážně pro ty, které mají kratší prsty a úzká dlouhá lůžka, popřípadě delší prsty a úzká krátká lůžka. Tento tvar opticky prodlužuje prsty. U delší modeláže je více odolný a praktický.

Jaká barva se hodí: tomuto tvaru nejvíce sluší přirozené a jemné odstíny.

Hranaté nehty „Square“:

zdroj: https://lesia-nails.com/ambasador/tereza-hruba/

Tento typ nehtů je svým způsobem nejvíce problematický. Ačkoliv je trendy a sluší mu jak experimenty s nailartem, tak výrazné barvy, nehodí se pro všechny typy rukou a nehtů. Tento typ lichotí hlavně ženám s dlouhými prsty a úzkými nehty. Pokud máte prsty dlouhé, ale silnější, můžete zkusit delší nehty. Naopak se nehodí pro široké nehty. Pokud vám nevyhovují ostré hrany na bocích čelní strany, můžete zvolit takzvaný „Squoval“, což je kombinace squaru a ovalu, kdy je boční hrana mírně spilovaná.

Jaká barva se hodí: Nebojte se výrazných barev. Velmi dobře vypadá i matný efekt. Absolutně přirozená pro tento tvar je Francouzská manikúra.

Tvar Squoval:

Zdroj : pinterest https://www.pinterest.at/pin/2462974789642756/

Jak sem již zmiňovala, je to kombinace tvaru square a oval. Je vhodný pro ty, které mají rády hranatý tvar, ale z praktického důvodu potřebují spilované ostré hrany na okrajích. Tento tvar by se měl nosit spíše krátký. Nehtům dodává luxusní vzhled a stejně jako squaru mu lichotí výrazné barvy a nailart. Je vhodný pro ty, které mají dlouhé prsty a dlouhá, úzká lůžka.

Jaká barva se hodí: Stejně jako u Squaru. Výrazné barvy, matný efekt a francouzská manikúra.

Tvar Balerina:

zdroj: ballerina_nails na Instagramu

Tento tvar je v poslední době velmi oblíbený. Nehty se na volném okraji zužují do špičky, která je ale zarovnaná do hranata. Vhodný pouze pro delší nehty. Tím pádem je důležité, aby vaše přírodní nehty byly pevné. Jinak by tento tvar nemusely unést. Tomuto tvaru sluší spíš jemné a decentní barvy a zdobení.

Jaká barva se hodí: Přirozené nude odstíny nebo babyboomer.

 

Toto je 6 základních tvarů nehtů. Každá z nás se bude cítit dobře s jinými nehty. Ať je to tvar nebo zdobení, každá máme svůj vkus. Vždy je ale potřeba přemýšlet o tom, co našim rukám a i naší osobnosti opravdu lichotí a takzvaně “nelámat přes koleno” to, co se k nám nehodí. Pokud si sama nejste jistá, jaký tvar by se k vám hodil nejvíce, vyhledejte pro sebe dobré nehtové studio, kde vám manikérka dokáže poradit s tvarem, délkou, ale i designem.

Napište nám komentář jak se Vám článek líbil!